Aydemir 'Bizim Toprakların Hikayesini 'Anlatıyor

Türk Edebiyatı Vakfı’nın bu haftaki “Çarşamba Sohbeti”nde, yeni hikâyecilerden Şerif Aydemir, “Bizim Toprakların Hikâyesi” başlığı altında bir konuşma yapacak.

Mehmet Nuri Yardım’ın yönelteceği sorularla gerçekleştirilecek sohbette Şerif Aydemir, dünün, bugünün, büyük şehirlerin ve özellikle de Anadolu’nun insanını çeşitli yönleriyle nasıl değerlendirdiğini anlatacak.
ŞERİF AYDEMİR KİMDİR?
Elazığ-Ağın nüfusuna kayıtlı olan Şerif Aydemir, 1950 yılında Kemaliye’de doğdu. Lise öğrenimini Malatya’da tamamladı. Adalet Meslek Yüksek Okulu’nu bitirdi.
Türk Edebiyatı, Yeni Asya, Sur, Sanatalemi.net, Bizim Külliye, Ağın Düşün ve Sanat Dergisi, Ağın Haber Gazetesi ve Harput Çırası’nda yazıları ve şiirleri yayımlandı.
Ruhuma Saplanan Şehir (hikâye, 2005), Yazık Olmuş Yârsız Ömrü Geçene (Deneme, hâtırat, 209), Mendilim Sende Kalsın (hikâye, 2011), Çiçekten Harman Olmaz (2013) yayımlandı.
İLESAM ve Türkiye Yazarlar Birliği üyesi olan Şerif Aydemir, ESKADER (Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği)’in kurucuları arasında yer aldı. Ağın Haber gazetesinin başyazarlığını ve Yayın Danışmanlığı’nı yürüttü. 2011 yılında 40 yıl idarecilik yaptığı İstanbul Adliyesi’nden emekli oldu. 2011’den beri Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER)’nin müdürü olarak görev yapıyor.

Kaynak: Star

04 Haziran 2013 Salı 11:10

Mehmet Nuri Yardım, Ağın, Kültür Sanat