Aydın'dan Ggc'ye Veda Ziyareti

Gaziantep Şehitkamil İlçe Kaymakamılığı’nda 5 yıl görev yapan ve geçtiğimiz günlerde Bursa Yıldırım ilçesine tayini edilen Kaymakam Mehmet Aydın, Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti’ni (GGC) ziyaret etti.

Gaziantep Şehitkamil İlçe Kaymakamılığı'nda 5 yıl görev yapan ve geçtiğimiz günlerde Bursa Yıldırım ilçesine tayini edilen Kaymakam Mehmet Aydın, Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti'ni (GGC) ziyaret etti.

GGC Başkanı İbrahim Ay, 5 yıllık hizmeti nedeniyle Kaymakam Aydın'a plaket takdim etti. Şehitkamil İlçe Kaymakamı Mehmet Aydın veda ziyaretlerine Gaziantep Gazeteceiler Cemiyeti ile devam etti. 19 Eylül'de Gaziantep'ten ayrılacak olan Aydın, Gaziantep Gazeteceiler Cemiyeti'nde basın mensuplarıyla biraraya geldi. Yaptığı veda konuşmasında Gaziantep'ten mutlu ayrıldığını dile getiren Aydın, "Basın mensuplarının da yaptığımız çalışmalara önemli katkısı oldu. Başkan İbrahim Ay nezaretinde hepsine teşekkür ediyorum" dedi.

"İSTEMEYEREK GELDİM, İSTEMEYEREK GİDİYORUM"

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Toplantı Salonu'nda gazetecilere, Gaziantep'e gelişi ve gidişiyle ilgili detayları paylaşan Aydın, "İlk geldiğimde ailem çok üzülmüştü. Ancak daha sonra ilçenin ve Gaziantep'in güzelliklerini, dinamiklerini görünce fikrimiz değişti. Dolu dolu bir 5 yıl yaşadım. Kendimi bir Gaziantepli gibi hissediyorum. Gaziantep sanayisi,markalaşması, girişimciliği ve diğer ortak çözüm dinamikleriyle çok farklı bir kent. Böyle bir kente hizmet etmekten şeref duydum. Şimdi istemeyerek gidiyorum. Çünkü, Gaziantep'te adam gibi adamlarla tanıştım. 2 yıl önce de gidebilirdim, gitmedim. Ama şimdi farklı bir göz gelip bu ilçeyi görmeli ve yeni şeyler katmalı. Bizim dönemde vergi dairesinin yerini istemiştik. Yakın bir zamanda kaymakamlık oraya taşınacak gelecek arkadaşımızda orada hizmete devam edecektir" dedi.

"EN İYİ HİZMETİ VERMEYE ÇALIŞTIM"

5 yıllık görev süresi boyunca Şehitkamil ilçesinde birçok konuda çalışmalar yaptıklarına değinen Aydın şunları söyledi:

"Biz soyal yardımların dağıtımında dahi hayatı kolaylaştıran yöntemler uyguladık. Burada Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kurucusu sayın Fatma Şahin'e teşekkür etmek isterm. Çünkü, bakanlığın kurulması ile sosyal devlet anlayışında sıçrama oldu. Ben bir memur gibi çalışırken, tıkanan konuları da sayın valimizin, milletvekillerimizin ve bakanlarımızın aracılığıyla Ankara'ya taşıdım ve çözüm için önemli girişimlerde bulundum. Sadece bürokrasiye bağlı kalmadan insanların hayatına dokunmaya dikkat ettim. Bu çalışmaları kamuoyuna yansıtan değerli basın çalışanlarına da teşekkür ediyorum. Haklarını helal etsinler. Bursa Yıldırım'a gelen Gaziantepliler benim misafirimdir."

"UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞTIK"

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay ise, Kaymakam Mehmet Aydın'a ziyareti nedeniyle 'hoşgeldiniz' diyerek konuşmasına başladı. Aydın'ın Şehitkamil ilçesinde 5 yılda başarılı hizmetler yaptığına değinen Başkan Ay, "Basın mensupları olarak Şehitkamil Kaymakamlığıyla alakalı konularda hiçbir sorun yaşamadık. Örnek bir uyum içerisinde çalıştık. Bu nedenle bende tüm meslektaşlarımızı adına sayın kaymakamımıza yürekten teşekkür ediyorum. Kendisi hep hoşgörüyle olaylara yaklaştı ve çözümcü kişiliğiyle dikkat çekti" dedi.

"ÖRNEK BİR BÜROKRAT ÖRNEK BİR KİŞİLİK"

Kaymakam Aydın'ın başarılı bir bürokrat olmasının yanı sıra mütevazi kişiliğinin de Gaziantep'te takdir edildiğini dile getiren Başkan Ay, " Sayın Mehmet Aydın gerçekten tam bir bürokrattı. Ama bu özelliğinin yanı sıra hoşgörülü ve mütevazi kişiliğini her zaman göstermiştir. Şehitkamil İlçesinde eğitim, sağlık, sosyal yardımlar ve diğer birçok konuda önemli çalışmalarına şahit olduk. Atanmış olduğu Bursa Yıldırım ilçesinde de başarılı hizmetler yapacaktır. Kendisine tüm meslektaşlarımız adına başarılar diliyorum" diye konuştu

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay, konuşmaların ardından Kaymakam Mehmet Aydın'a 5 yıllık hizmetleri ve ziyaretin anısına bir plaket verdi. Kaymakam aydın daha sonra toplantıya katılan basın mensuplarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi. - GAZİANTEP

Kaynak: İHA

11 Eylül 2014 Perşembe 18:07

Mehmet Aydın, Şehitkamil, Gaziantep, Bursa, Yerel