Aydın'dan İsrail'de Gözaltına Alınan Özkan'ın Ailesine Ziyaret

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Kudüs'e yaptığı ziyaretin ardından 11 Haziran'da Türkiye'ye dönmek için gittiği Tel Aviv'deki Ben Gurion Havalimanı'nda gözaltına alınan Ebru Özkan'ın ailesini ziyaret etti.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Kudüs'e yaptığı ziyaretin ardından 11 Haziran'da Türkiye'ye dönmek için gittiği Tel Aviv'deki Ben Gurion Havalimanı'nda gözaltına alınan Ebru Özkan'ın ailesini ziyaret etti.?
Eyüpsultan Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Aydın, Özkan'ın ailesine ziyarette bulundu.
Yapılanların Müslümanların Kudüs'e gitmelerini engellemek için psikolojik baskı ve yıldırma çabaları olduğunu ifade eden Aydın, şunları kaydetti:
"Ebru kızımız ramazan ayında her Kadir Gecesi'ni Kudüs'te geçiriyormuş. Bu sene de aynı şekilde bir turla gitmiş. Dönüşte bir bahaneyle alıkoymuşlar. Kızımın tek bir kılına zarar geleceğini düşünmüyorum. Ama biraz uğraştıracaklar, psikolojik olarak yıldırmaya çalışacaklar. Önümüzdeki pazartesi günü mahkemesi varmış. İnşallah tahliye olur ve yurda döner. Ben aileyi tanımaktan dolayı çok memnun oldum. İnşallah bir daha ziyaret edeceğim. Devletimiz, Dışişleri Bakanlığımız ve elçiliğimiz kanalıyla konunun çok yakın takipçisi. Dışişleri Bakanımız bizzat iki defa aramış aileyi. Dolayısıyla yapılması gerekenler konusunda devletimiz sonuna kadar takip ederek gereğini yapıyor. İnşallah bu süreç güzel bir şekilde sona erecek ve kızımız da evine dönecek."

Kaynak: AA

29 Haziran 2018 Cuma 13:19

Tel Aviv, Ebru Özkan, Kudüs, Aydın, Politika, Güncel