Aydın'da Trafik Sorununu Çözmek İçin Bisiklet Kaskı Dağıtıldı

Aydın'da bisiklet kullanımını teşvik ederek trafik sorununa çözüm bulmak amacıyla vatandaşlara bisiklet kaskı dağıtıldı. Dağıtım sırasında küçük çaplı izdiham yaşandı.

Kuşadası'nda Şoförler Odası, Emniyet Müdürlüğü'nün de desteğiyle 200 bisiklet kaskı dağıttı. Kuşadası Emniyet Müdürlüğü ile Kuşadası Şoförler ve Otomobilciler Odası işbirliği ile kentteki esnafı bisiklet binmeye teşvik etmek amacıyla proje başlatıldı. Proje kapsamında Camikebir Mahallesi Kaya Şavkay Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte 200 bisiklet kaskı dağıtıldı.

"ESNAFLAR BİSİKLETE YÖNELİRSE OLUMLU SONUÇ ALIRIZ"

Kask dağıtımında konuşan Şoförler Odası Başkanı Hüsnü Öten, "Bu fikir, Emniyet Müdürümüzü ziyarette gündeme geldi. Esnaf iş yerlerine gelirken, araç kullanmamalarını teşvik etmeyi düşündük. Şehir merkezindeki üç bulvar üzerinde bine yakın esnaf var. Bu 1000 araba demek. Yanında çalışanlardan birinin aracı olursa bu sayı ikiye katlanıyor. Tasarrufta bulunmak, trafik sıkışıklığına biraz olsun çözüm bulup, trafiği rahatlatmak için bu girişimde bulunduk. Kuşadası'nın fiziki yapısı çok uygun değil ama esnaflar bisiklete yönelirse olumlu bir sonuç alırız diye düşünüyorum" dedi.

DAĞITIM SIRASINDA İZDİHAM YAŞANDI

Kask dağıtımını bizzat yapan Hüsnü Öten, vatandaşlardan bisiklet kullanmalarını istedi. Dağıtım sırasında küçük çaplı izdiham yaşandı.

Aydın'da Trafik Sorununu Çözmek İçin Bisiklet Kaskı Dağıtıldı

Kaynak: DHA

16 Nisan 2018 Pazartesi 21:24

Aydın, Kuşadası, 3. Sayfa
YORUMLAR