Ayedaş Geleceğin Enerji Koruyucularını Yetiştiriyor

Proje kapsamında bu yıl da gönüllü AYEDAŞ çalışanlarının verdikleri enerji verimliliği eğitimleri ile İstanbul Anadolu Yakası'nda yaklaşık 1500 öğrenciye ulaşıldı.

AYEDAŞ, enerji kaynaklarının en verimli şekilde kullanılmasını desteklemek amacıyla "Dünyanın Enerjisini Ben Koruyorum!" sloganıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesi ile enerji tasarrufunun önemine dikkat çekmeye devam ediyor.

AYEDAŞ, çocuklara enerji tasarrufunu eğlenceli ve öğretici bir yol ile anlatmaya devam ediyor. Sosyal sorumluluk kapsamında ülkemizin enerji alanında en önemli konularından biri olan enerji verimliliği hakkında kamuoyunda ve geleceğimizin elçileri ilkokul öğrencilerinde enerji tasarruf algısını uyandıran ve yaygınlaştıran "Dünyanın Enerjisini Ben Koruyorum!" projesi İstanbul Anadolu Yakası'nda gerçekleştirilen enerji verimliliği eğitimleri ile tamamlandı. İki gün süren eğitimlere toplamda yaklaşık 1500 öğrenci ve 60 eğitmen katıldı.

AYEDAŞ çalışanlarının gönüllülük esasıyla oluşturduğu "Enerjik Gönül"ler oluşumunun desteğiyle hayata geçirilen "Enerjimi Koruyorum" projesi kapsamında ayrıca Bremen Mızıkacıları tiyatro oyunu enerji verimliliği teması ile yeniden uyarlanarak sergilendi. Eğitimlerde anlatılan mesajları da içeren tiyatro oyununu izleyen çocuklar, enerji tasarrufu bilincini eğlenceli bir yolla da kazanmış oldular.
"Dünyanın Enerjisini Korumak Senin Elinde" sloganıyla 2010 yılında başlayan projede bugüne kadar 316 gönüllü çalışanın verdiği eğitimler ile 520 okulda 250 binden fazla ilkokul öğrencisine Enerji Verimliliği ve Tasarrufu konusunda eğitimler verildi.

Kaynak: Bültenler
17 Kasım 2017 Cuma 11:51
YORUMLAR

Son Dakika