Aynı Aileden 9 Kişinin Öldüğü Cinayetlerin Sırrı Çözülmeye Çalışılıyor

Gaziantep'te dün gece eşinden boşanmak üzere olan öfkeli kocanın 4 kişiyi öldürmesinin ardından, sabah saatlerinde bir cinayet daha yaşandı.

Gaziantep'te dün gece eşinden boşanmak üzere olan öfkeli kocanın 4 kişiyi öldürmesinin ardından, sabah saatlerinde bir cinayet daha yaşandı. Sam Mahallesi'nde aynı aileden 5 kişinin hayatını kaybettiği ikinci olayın, gece işlenen cinayetle bağlantılı olduğu düşünülüyor. Ölen kişilerin, eşi ile birlikte toplam 4 kişiyi öldüren Yusuf Taş'ın akrabaları çıkması dikkat çekti.
Şahinbey ilçesine bağlı Düztepe Mahallesi'ndeki 18. Sokak'ta dün gece meydana gelen olayda, Yusuf Taş, boşanma hazırlığı yapan eşinin yaşadığı eve baskın yapmıştı. Evde bulunanlara kurşun yağdıran Yusuf Taş, eşi Tuğba Taş'ı, teyzesi Şenel Çakmak (39) ile birlikte evde bulunan Duran Taş'ı (23) öldürmüş, kurşunların hedefi olan Ahmet Çakmak (16) da kaldırıldığı hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Yaşanan olayın şoku atlatılamamışken, sabah saatlerinde bir cinayet haberi de Sam Mahallesi'nden geldi. İddialara göre, cinayeti işleyen Yusuf Taş'ın amcası Mustafa Taş, yengesi Gülay Taş, amcasının çocukları Türkan Demir, Furkan (18) ve Gülten (13) Taş, evlerinde silahla vurulmuş halde bulundu. Olayın yaşandığı eve gelen emniyet güçleri kapsamlı bir inceleme gerçekleştirirken, iki cinayetin birbiriyle bağlantısını araştırmaya başladı. İşlenen ikinci cinayetin Yusuf Taş tarafından gerçekleştirilip gerçekleştirilmediği aydınlatılmaya çalışılırken, bir başka iddiada ise intikam amaçlı bir girişim olduğu ihtimaline dikkat çekildi.
Öte yandan, olayın ardından sinir krizi geçiren aile yakınlarına sağlık ekipleri müdahalede bulundu. Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmasının ardından 5 ceset de otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma sürüyor.

Kaynak: CİHAN

05 Şubat 2016 Cuma 14:17

Ahmet Çakmak, Gaziantep, Duran Taş, Şahinbey, Politika, Güncel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri