Ayvalık'ta U 11 Ligine Coşkulu Veda

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bir ilk olarak hayat geçirilen ve Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunca da koordine edilip, Hüsnü Uğural Stadyumu'nda gerçekleşen U 11 Ligi karşılaşmaları sona erdi.

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bir ilk olarak hayat geçirilen ve Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunca da koordine edilip, Hüsnü Uğural Stadyumu'nda gerçekleşen U 11 Ligi karşılaşmaları sona erdi.

Ligin sonunda düzenlenen görkemli törene, sporcuların coşkusu damgasını vurdu. Burhaniye Belediyespor, Gömeç Belediyespor, Ayvalıkgücü Belediyespor, Hamdibey Kayaspor, 2008 Yenimahalle Spor, Barbaros Sefa Spor kulüplerinin U 11 takımları tarafından gerçekleşen ve zevkli mücadelelere sahne olan karşılaşmaların ardından düzenlenen törende, Ayvalık Kaymakamı Nihat Nalbant, Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen, Balıkesir Amatör Spor Kulüpler Federasyonu İl Temsilcisi Erol Kılıç, Balıkesir Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Körfezi Temsilcisi Cemal Erhanoğlu, Kulüp yöneticileri ve sporcular hazır bulundu.

Yenmek ve yenilmenin önemli olmadığı parolasıyla gerçekleşen karşılaşmaların ardından, ligin kapanış karşılaşmaları, lige katılan 6 kulübe 6 adet kupa getirdi. Ligin son karşılaşmasında, Hamdibey Kayaspor- 2008 Yenimahalle Spor mücadelesinin ardından gerçekleşen kupa törenindeki büyük heyecana; minik sporcuların yanı sıra ailelerinin de ortak olduğu gözlendi.

Törende konuşan Balıkesir Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Körfezi Temsilcisi Cemal Erhanoğlu, lige federasyonun çağrısıyla katılan tüm kulüplere katılımından dolayı teşekkür ederek, gelecek yıl yapılacak olan alt yapı karşılaşmalarına körfezdeki tüm kulüplerin katılmasını beklediklerini vurguladı. Tören konuşan Ayvalık Kaymakamı Nihat Nalbant ise, ailelerle beraber minik sporcuların bir arada aynı coşkuyu yaşayarak gerçekleşen lig organizasyonundan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Ligin şenlik havasında gerçekleşmesi oldukça sevindiricidir" diyerek, lige katılan takımların yönetici ve teknik ekiplerine teşekkür etti.

Organizasyonun gerçekleşmesinden büyük katkılar veren Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen ise yaptığı konuşmada, U 11 Ligine ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti kaydetti. Türközen, " U 11 liginin minikleri kötü alışkanlıklardan uzak tutup, sportif faaliyetlerin en popüler branşı olan futbola yönlendirebilmek adına U 11 Ligini önemsediğinin altını çizerek, lige katılan ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

KUPALARINA KAVUŞTULAR

Törende, kupaların verilmesi sırasında coşkunun zirveye çıktığı dikkatlerden kaçmazken, törende; Gömeç Belediyespor U 11 takımına kupasını Ayvalık Kaymakamı Nihat Nalbant, 2008 Yenimahalle Spor'a kupasını Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen, Hamdibey Kayaspor'a ASKF Balıkesir İl Temsilcisi Erol Kılıç, Barbaros Sefa Spor Kulübüne kupasını Ayvalık Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Yardımcısı Ahmet Suakar, Burhaniye Belediyespor'a kupasını Barbaros Sefa Spor Kulüp Başkanı Aydoğan Ergöksel ve Ayvalıkgücü Belediyespor'a kupasını Gömeç İl Genel Meclis Üyesi Muharrem Birdal verdi. - BALIKESİR
21 Haziran 2013 Cuma 16:32

Hamdibey, Gömeç, Hasan Bülent Türközen, Balıkesir, Yerel