Bafra Hocalarını Unutmadı

- Bafra hocalarını unutmadıSAMSUN - Samsun'un Bafra ilçesinde 8 yıl önce silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Bafra Belediyespor Kaleci Antrenörü İsmail Kurt mezarı başında anıldı.

- Bafra hocalarını unutmadı
Samsun - Samsun'un Bafra ilçesinde 8 yıl önce silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Bafra Belediyespor Kaleci Antrenörü İsmail Kurt mezarı başında anıldı.
Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Samsun Şubesi Başkanı Hakkı Bayrak, Başkan Yardımcısı Muharrem Tosun, 1930 Bafraspor Kulübü Başkanı Fatih Yıldız, yönetim kurulu üyeleri ile beraber teknik kadro ve futbolcuların katıldığı anma töreni önce Bafra Asri Mezarlık'ta gerçekleşti. Mezarı başında Yasin-i Şerif okunarak dua edilen merhum İsmail Kurt'un kabrine karanfiller bırakıldı.
Şahin: "Allah mekanlarını cennet etsin"
Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada, "Baframız da 2008 yılında talihsiz bir olay yaşandı. Bafra'da aslında spora karşı büyük sevgi saygı var fakat sporun içinde olmayan bir olay yaşandı, talihsiz bir şekilde gelişti. Biz onlar için turnuvalar düzenledik, her zaman yanlarında olmaya gayret ettik. Böyle menfur olayların yaşanmamasını spor adına da, insanlık adına da diliyorum. Allah mekanlarını cennet etsin. Ailelerine sabırlar versin" dedi.
Kılıç: "Yepyeni gençlerin yetişmesine vesile olurlar"
Gençlik ve Spor Eski Bakanı Suat Kılıç ise, "Sporu niye yapıyoruz, takımları, kulüpleri niye kuruyoruz? Kardeşliğe, birliğe, beraberliğe vesile olsun diye, mutluluğa, dayanışmaya vesile olsun diye ama maalesef ruhundan ve özünden bir haber bir takım insanlar böyle elim bir hadisenin vuku bulmasına neden oldular. Benzer bir olay tabii ki yaşanmayacaktır, yaşanmamasını Allah'tan temenni ediyoruz. Mevzunun da ne Bafra'yla ne de Bafraspor'la uzaktan yakından alakası olmadığını, sporla, ruhuyla alakası olmadığını çok çok iyi biliyoruz. Kardeşimize Allah'tan rahmetler diliyoruz. Onun arkadaşı olan, dostu olan, yoldaşı olan bugün hem Bafraspor camiasında hem Samsun camiasında hem de İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin değişik yerlerinde spor camialarında hizmetine ve emeğine devam eden yol arkadaşları yepyeni gençlerin yetişmesine vesile olurlar. Yepyeni pırıl pırıl gençlerin, Türk milletinin birliğine katkı sağlayacak sevgi ortamının oluşumuna katkı sağlamasına vesile olurlar" diye konuştu.
Mezarlık çıkışında İsmail Kurt'un eşi ve oğluyla karşılaşan Kılıç ve Başkan Şahin, aileye başsağlığı dileğinde bulundular.
Başkan Şahin ve beraberindeki heyet, olayda Kaleci Antrenörü İsmail Kurt ile birlikte hayatını kaybeden Teknik Direktör Sedat Gezer'i anmak için Samsun Kıranköy Mezarlığı'na hareket ettiler.

Kaynak: İHA

25 Mart 2017 Cumartesi 14:23

Bafra Belediyespor, Zihni Şahin, İsmail Kurt, Samsun, Spor
YORUMLAR