Bağlama öğrenmek isteyenler 'Motto Müzik'te buluşuyor

YouTube üzerinden müzik içerikli yayın yapan en iyi dijital platformlardan biri olan Motto Müzik, yaptığı araştırmalarda en çok talep edilen eğitimin bağlama çıkması üzerine, bağlama dersleri programı başlattı.

Motto Müzik'te bağlama dersleri 11 Mart Cuma günü başlıyor.

YouTube üzerinden müzik içerikli yayın yapan en iyi dijital platformlardan biri olan Allianz Platformu Motto Müzik'te Onur Akça'nın verdiği davul ve Onur Ataman'ın verdiği gitar derslerinden sonra Müzikolog Doç. Dr. Sabri Uysal tarafından verilen bağlama dersleri de 11 Mart Cuma günü saat 17:00'de başlıyor.

Binlerce Türk Halk Müziği eserini inceleyerek oluşturduğu kendi metoduyla, nota bilgisi ile bağlama eğitimleri veren Doç. Dr. Sabri Uysal, eğitimlerini, yıllar süren araştırmaları sonucunda ortaya çıkarttığı farklı zorluktaki 80 esere dayandırıyor. Doç. Dr. Uysal'ın daha ilk dersinde 'Maçka Yolları Taşlı' türküsü çalınabiliyor. Eğitim sırasında eser ile ilgili çeşitli bilgiler de vererek derslerin çok renkli geçmesini sağlayan Doç. Dr. Sabri Uysal sayesinde pek çok müzik sever, bağlama çalmayı ve türkülerin geçmişini öğrenebilecek.

Buray ve Erdem Yener Motto Müzik'te!

Enstrüman çalmayı öğrenmek isteyenlere ücretsiz derslerin yanı sıra, ünlü müzik insanları ve sanatçılarla söyleşiler yer alan Motto Müzik'te 9 Mart Çarşamba 17:00'de 'Sen Sevda mısın' ve 'İstersen' ve şarkılarıyla büyük bir çıkış yapan Buray, Barış Akpolat'ın konuğu olacak.

Avustralya'dа tаnıştığı söz yazarı ve besteci Gözde Ançel ile birçok şarkıya imza atan, başta Ferhat Göçеr'in 'Unutmuş Çoktаn' şarkısı olmak üzere; Ömür Gedik vе Selim Gülgörеn gibi sanatçılara dа çеşitli besteler vеren Burаy ile söyleşiyi izlemek için youtube.com/MottoMuzik adresine girmek yeterli olacak.

Buray'ın Motto Müzik için kaydettiği "Bob Marley - Is This Love", "Coldplay – Scientist", "Ed Sheeran - Thinkjing Out Loud", "Santana - Maria Maria" şarkılarının videoları da yine 9 Mart Çarşamba günü saat 17.00'de yayınlanmaya başlanacak.

Alternatif rock şarkıcısı ve oyuncu Erdem Yener ise Cumartesi günü saat 12:00'da Sarp Dakni'nin "Otur 0 Aferin 10" isimli programına konuk olacak.

Allianz Platformu Motto Müzik'te enstrüman eğitimlerinin yanında müzik haberleri, ünlü sanatçılarla söyleşiler, performanslar ve birbirinden eğlenceli programlar, kısaca müziğe dair her şey var. Karşılıksız ve kolayca üye olan herkes Motto Müzik'in zengin müzik içeriğinden yararlanabiliyor.

Kaynak: Bültenler

09 Mart 2016 Çarşamba 15:22

Erdem Yener, Akça, Uysal, Güncel