Bahçelievler'de çöken binanın etrafındaki 5 bina tedbir amaçlı boşaltıldı

Bahçelievler'de 7 katlı boş binanın çökmesinin ardından ekiplerin çalışmaları devam ederken, yıkılan binanın yanındaki 5 bina tedbir amacıyla boşaltıldı.

Bahçelievler, Siyavuşpaşa Mahallesi'nde çöken binanın çevresindeki 5 bina tedbir amacıyla boşaltıldı. Yetkililer,o binalarda hasar olup olmadığına dair inceleme yapacak.

"BİZİM BİNAYA TAM TEMELDEN VURMUŞ"

Çöken binanın yanındaki diğer binada oturan Zahide Doğan, "Bina çöktüğü sırada işteydim. Annem telefonla arayınca taksiyle geldim. Diyaliz hastası annem evdeydi. Çok kötü olmuş annem. Bina birkaç ay önce boşaltılmıştı. Dış kapı önünde demirler vardı. Binanın önündeydi. İki gün önce söküldü. Yıkılacak diye sökülmüş olabilir. 'Binayı boşaltın' dediler. Boşalttık, karşı komşudayız eve giremiyoruz. Bizim binaya tam temelden vurmuş, inşallah hasar yoktur" şeklinde konuştu.

"YIKILMASINI BEKLİYORDUK, KENDİSİ ÇÖKTÜ"

Yan binada oturan Zeynep Doğan, "Bizim yan bina. İnşallah bizim binada da bir hasar yoktur. Eve giremedik. İnceleme yapılacak, boşaltın demişler. Biz de bekliyoruz şu an. Demirleri söküldü ama yıkılacak diye söküldü. Yıkılacaktı zaten boşaltılmıştı. İstanbul'da olan depremden sonra belediye boşaltın demiş ve onlar hemen boşalttılar zaten binayı. Yıkılmasını bekliyorduk. Ondan önce kendisi böyle çöktü" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Gelen son dakika haberine göre, İstanbul Bahçelievler'de 7 katlı bir bina çöktü. Olayın ardından bölgeye itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır "Yıkılan binanın altında ilk belirlemelere göre kimse yok" dedi.Binanın yıkılmadan bir gün sonra ekipler tarafından kontrollü olarak yıkımının planlandığı öğrenildi. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, binanın çökmesine ilişkin soruşturma başlattı.

Bahçelievler'de çöken binanın etrafındaki 5 bina tedbir amaçlı boşaltıldı - Son Dakika

Kaynak: DHA

14 Şubat 2020 Cuma 21:49

Bahçelievler, İstanbul, Güncel, Son Dakika

Son Dakika