Bakan Albayrak'tan Ahmet Hakan'ın kurdaki dalgalanmayla ilgili sorusuna yanıt: Dolarla mı maaş alıyorsunuz?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, CNN Türk'te yayınlanan Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan'ın "Kur yükselince telaşlanıyorum, endişelenmeli miyiz?" sorusuna, "Dolarla mı maaş alıyorsunuz?" şeklinde yanıt verdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında, ekonomiye ilişkin sorulara yanıt verdi.

Ahmet Hakan'ın "Kur yükselince telaşlanıyorum, endişelenmeli miyiz?" sorusuna yanıt veren Bakan Albayrak, "Dolarla mı maaş alıyorsunuz? Dolar borcunuz mu var? Tabi Türkiye 80'li yıllardan itibaren serbest piyasa ekonomisine geçtiğinden beri, kur algısıyla ekonomiyi ölçmeye yönelik bir psikolojiye girmiş. Eskiden kur çok daha fazla etkiliyordu. Şimdi ekonomide bir dönüşüm var. 2 sene önce de bu seviyelerdeydi. İlerleyen süreçte düştü" şeklinde yanıt verdi.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Bakan Albayrak'ın dövizdeki dalgalanmayla ilgili soruya verdiği cevap kısa sürede sosyal paylaşım sitesi Twitter'da gündem oldu. Twitter kullanıcıları "Bakan Albayrak" etiketi altında binlerce paylaşım yaptı.

Bakan Albayrak'tan Ahmet Hakan'ın kurdaki dalgalanmayla ilgili sorusuna yanıt: Dolarla mı maaş alıyorsunuz? - Son Dakika Ekonomi
Bakan Albayrak'tan dövizdeki artışla ilgili ilk değerlendirme: Eskiden kur çok daha fazla etkiliyordu

Bakan Albayrak'tan dövizdeki artışla ilgili ilk değerlendirme: Eskiden kur çok daha fazla etkiliyordu

Bakan Albayrak, sosyal medyadaki 'çokomelli' paylaşımlarına gönderme yaptı

Bakan Albayrak, sosyal medyadaki 'çokomelli' paylaşımlarına gönderme yaptı

12 Ağustos 2020 Çarşamba 22:36
YORUMLAR (64)
  • Bay : Yakinda bunlar Aya sofyada namaz kilmak icin dolar uzerine giris ucreti alir. Bizim halkta bismillah deyip oder, soru sormadan, dusunmeden!
    Cevap Yaz 3 2 Yayından Kaldır
  • son : dün yunan oldunuz bugun gevur yarın ne yapacak bu islam düşmanlığı bakalım size camide namaz yerine meyhanede içki içseydi sesiniz çıkmaz kaval gibi dinlersiniz kemali
    Cevap Yaz 3 6 Yayından Kaldır
  • vatandaş : Kaval dinlemeye devam et sen birader,aman sürüden ayrılma
    3 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika