Bakan Çavuşoğlu, Azerbaycanlı Mevkidaşı ile Görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu temaslarda bulunmak üzere geldiği Bakü’de Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov ile bir araya geldi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu temaslarda bulunmak üzere geldiği Bakü'de Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov ile bir araya geldi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycanlı mevkidaşı Elmar Memmedyarov'un davetine icabetle Bakü'ye bir ziyaret gerçekleştiriyor. Bakan Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov ile önce baş başa ardından da heyetlerarası bir görüşme gerçekleştirdi.

Çavuşoğlu, konuşmasında, 15 Temmuz gecesinde Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'in ve Azerbaycan halkının Türkiye'yi yalnız bırakmadığı için teşekkür ederek, "Kardeşliğimizin ne kadar sağlam olduğunu bir kez daha gösterdi. Azerbaycan halkına çok teşekkür ederim" dedi.

Toplantının basına kapalı gerçekleştirilen kısmında ise iki ülke arasındaki ilişkiler, yukarı Karabağ ihtilafı, çözüm sürecindeki gelişmeler başta olmak üzere bölgesel ve uluslararası meselelerin kapsamlı şekilde ele alındığı öğrenildi. - BAKÜ

Kaynak: İHA

03 Aralık 2016 Cumartesi 11:53

Elmar Memmedyarov, Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan, Bakü, Politika, Dünya, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri