Deprem bölgesinden duygulandıran haber! Fedakar baba, eşi ve çocuğunu kurtardı

İncelemelerde bulunmak üzere deprem bölgesine giden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, enkaz altında kalan fedakar babanın eşini ve çocuğunu nasıl kurtardığını anlattı. Koca, '2,5 yaşındaki çocuğumuzu enkazdan çıkardık. Baba göçük altındaki annenin ve çocuğunun üzerine kapaklandığı için hassas bir yöntemle anneyi kurtarmaya çalışıyoruz' dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum deprem bölgesindeki son gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundular.İki bakanın ardından son durumla ilgili konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kurtarma çalışmalarında ortaya çıkan bir babanın fedakarlığını anllatı.

"BABA, EŞİ VE ÇOCUĞUNUN ÜSTÜNE KAPAKLANMIŞ"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, enkaz altından çıkarılan 2.5 yaşındaki bebek ve kurtarma çalışmaları devam eden anneyle ilgili olarak "2,5 yaşındaki çocuğumuzun en yakın hastaneye nakli yapıldı. Genel durumu iyi. Annesinin canlı olunduğu ama babasının hayatını kaybettiğini öğrendik. Arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Annenin genel durumu iyi. Serum takılarak beslenme ve ilaç ihtiyaçları gerçekleştirildi. Baba göçük altındaki annenin ve çocuğunun üzerine kapaklandığı için hassas bir yöntemle anneyi kurtarma çalışması içindeler.

"TEMENNİMİZ ANNEYİ 1-2 SAAT İÇİNDE KURTARMAK"

Temennimiz 1-2 saat içinde annesini de kurtarmak. AFAD ve diğer kuruluşlarla birlikte yoğun bir gayretle çalıştığını görüyoruz. Milletimizin başı sağolsun" dedi.

24 SAAT SONRA YÜSRA KURTARILDI

Elazığ'ın Sivrice ilçesi merkezli 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından Mustafa Paşa Mahallesi Tahir Şaşmaz Caddesi üzerinde yıkılan binanın enkazında arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. AFAD ve UMKE ekipleri başta olmak üzere ekiplerin arama kurtarma çalışmaları aralıksız aralıksız devam etti. Mustafa Paşa Mahallesi'nde çöken binada yürütülen arama ve kurtarma çalışmaları sırasında Jandarma Arama Kurtarma timleri, enkaz altında kalan bir kadınla iletişim sağladı. Ekipler, kadının kucağında 2.5 yaşındaki çocuğu Yüsra Yıldız'ın da olduğunu tespit etti.

Yaklaşık 24 saatin ardından kadın sesini duyan ekipler, hemen harekete geçti. Artçı sarsıntıların sürdüğü bölgede kadın ve çocuğunun zarar görmemesi için çalışmalarını titizlikle sürdüren ekipler, annenin 2,5 yaşındaki kızını saat 20.30 sıralarında enkazdan çıkararak kurtardı. Enkazdan çıkarılan ve yaralı olan Yüsra, 112 Acil Sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldı. Molazyığınları altında kolu sıkışan Anne Ekiplerin anneyi kurtarmak için çalışması sürüyor.

Deprem bölgesinden duygulandıran haber! Fedakar baba, eşi ve çocuğunu kurtardı - Son Dakika
Deprem anında 2. kattan atlayan genç kız o anları anlattı Deprem anında 2. kattan atlayan genç kız o anları anlattıDeprem anında 2. kattan atlayan genç kız o anları anlattı Deprem anında 2. kattan atlayan genç kız o anları anlattıYaşlı kadın, depremden 17 saat sonra enkaz altından çıkarıldı Yaşlı kadın, depremden 17 saat sonra enkaz altından çıkarıldı6 yaşındaki Muhammet, Elazığ'a yardım olarak üzerindeki montu bağışladı 6 yaşındaki Muhammet, Elazığ'a yardım olarak üzerindeki montu bağışladıEnkazdan çıkarılan Aydın çifti yaşadıkları o anları anlatı: Eşim enkaz altında yatsı namazını kıldı Enkazdan çıkarılan Aydın çifti yaşadıkları o anları anlatı: Eşim enkaz altında yatsı namazını kıldıElazığ'da korku yaratan 6.8'lik depremin yeraltındaki sesi ortaya çıktı Elazığ'da korku yaratan 6.8'lik depremin yeraltındaki sesi ortaya çıktıSon dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan deprem sonrası ilk açıklama: 22 kaybımız var Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan deprem sonrası ilk açıklama: 22 kaybımız varDeprem kahini Dyson Lin'den İstanbul için kritik uyarı! Siyasilere çağrıda bulundu Deprem kahini Dyson Lin'den İstanbul için kritik uyarı! Siyasilere çağrıda bulundu70 yaşındaki Ali Yılmaz enkaz başında oğlu, gelini ve torunlarının çıkarılmasını bekliyor 70 yaşındaki Ali Yılmaz enkaz başında oğlu, gelini ve torunlarının çıkarılmasını bekliyorSon dakika: Elazığ'da 3 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı Son dakika: Elazığ'da 3 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldıVatandaş, deprem bölgesine gelen İmamoğlu'na çağrıda bulundu: Müteahhitler tutuklansın Vatandaş, deprem bölgesine gelen İmamoğlu'na çağrıda bulundu: Müteahhitler tutuklansınElazığ'da çöken Mavi Göl Apartmanıyla ilgili kahreden Van depremi detayı Elazığ'da çöken Mavi Göl Apartmanıyla ilgili kahreden Van depremi detayıDepremin şiddetini gözler önüne seren görüntüler! Asfalt yollarda derin ve uzun çatlaklar oluştu Depremin şiddetini gözler önüne seren görüntüler! Asfalt yollarda derin ve uzun çatlaklar oluştuSon Dakika: Elazığ'da 15 dakika içinde 5 artçı sarsıntı meydana geldi Son Dakika: Elazığ'da 15 dakika içinde 5 artçı sarsıntı meydana geldiCNN Türk muhabirinin depremzedelerle tepki çeken diyaloğu: Sıcacık çadırlarında mutlu oturuyorlar CNN Türk muhabirinin depremzedelerle tepki çeken diyaloğu: Sıcacık çadırlarında mutlu oturuyorlarSon Dakika: Elazığ'daki depremde ölü sayısı 29'a yükseldi Son Dakika: Elazığ'daki depremde ölü sayısı 29'a yükseldi
26 Ocak 2020 Pazar 00:06

Fahrettin Koca, Deprem, Güncel, Son Dakika

Son Dakika