Bakan Pakdemirli: 'Yaş Çay Taban Fiyatını İnşallah Bu Sene 2,90 Olarak Belirledik; 13 Kuruş da...

Bakan Pakdemirli: 'Yaş çay taban fiyatını inşallah bu sene 2,90 olarak belirledik; 13 kuruş da destekleme ile 3,03 TL olarak belirledik' Yaş çay taban fiyatı 3 TL 3 Kuruş olarak açıklandıRİZE - Tarım ve Orman Bakanı Dr.

Bakan Pakdemirli: "Yaş çay taban fiyatını inşallah bu sene 2,90 olarak belirledik; 13 kuruş da destekleme ile 3,03 TL olarak belirledik"
Yaş çay taban fiyatı 3 TL 3 Kuruş olarak açıklandı
RİZE - Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, yaş çay taban fiyatını inşallah bu sene 2,90 olarak belirledik. 13 kuruş destekleme 3,03 TL olarak belirlendi.
ÇAYKUR Genel Müdürlüğü'nde düzenlediği basın toplantısında ilk olarak bakanlığının Rize'de ve bölgede yaptığı yatırımlarını sıralayan Bakan Bekir Pakdemirli, Türkiye dışında 30 tane daha ülkede çay üretildiğini hatırlattı. "Dünyanın en güzel çayını biz üretiyoruz" diyen Bakan Pakdemirli, ÇAYKUR'un bir devlet kuruluşu olmasına rağmen büyük bir ticari marka olduğunu söyledi. Kimseye haber vermeden geçen günlerde Rize'ye gelerek çay bahçelerini incelediğini belirten Pakdemirli, yaşlı çay bahçelerinin artık yenilenmesi gerektiğini vurguladı. Pakdemirli, yaş çay taban fiyatını açkılayarak "Cumhurbaşkanımız bizim düşündüğümüzün de biraz daha ötesinde bir çay fiyatı açıklamamızı istedi. Yaş çay taban fiyatını inşallah bu sene 2,90 TL olarak belirledik. 13 kuruş destekleme ile 3 TL 3 Kuruş olarak belirledik" dedi.
Bakan Pakdemirli: 'Yaş Çay Taban Fiyatını İnşallah Bu Sene 2,90 Olarak Belirledik; 13 Kuruş da...

Kaynak: İHA

16 Mayıs 2019 Perşembe 15:50

Bekir Pakdemirli, Rize, Ekonomi