Bakan Soylu;'Bir siyasi partinin PKK terör örgütüne alma merkezi olarak değerlendirildiğini tüm...

Bakan Soylu;'Bir siyasi partinin PKK terör örgütüne alma merkezi olarak değerlendirildiğini tüm vatandaşlarımız biliyor' İçişleri Bakanı Süleyman Soylu;

Bakan Soylu;"Bir siyasi partinin PKK terör örgütüne alma merkezi olarak değerlendirildiğini tüm vatandaşlarımız biliyor"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu;

-" Bir siyasi partinin PKK terör örgütüne adam alma merkezi olarak değerlendirdiklerini bütün Diyarbakır da biliyor, Doğu ve Güneydoğu'da yaşayan tüm vatandaşlarımızda biliyor"

"Tunceli'de dağlarda 60-65 terörist kaldı, bu dağlar tertemiz hale gelecek"

" Kıran operasyonlarının devamı gelecek"

-" Operasyonlar yaklaşık 3 yıldır yaptığımız gibi kış boyunca da devam edecek"

-" Onları izliyorum ve takip ediyorum, ne zaman terör örgütü onlara konuşun dediği zaman Diyarbakır Barosu konuşuyor, terör örgütü eylem yapın dediği zaman Diyarbakır Barosu eylem yapmaya çalışıyor"

-""Burunların dibindeki bir feryata bir acıya bir ses çıkaramayacak kadar zavallılar, zavallılar"
TUNCELİ - Tunceli'de bin 500 rakımda konuşup, bu dağlarda 60-65 teröristin kaldığını ancak tertemiz hale getireceklerini aktaran İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır'daki ailelere de değinip, tam adresin önünde olduklarını belirterek," Bir siyasi partinin PKK terör örgütüne adam alma merkezi olarak değerlendirdiklerini bütün Diyarbakır'da biliyor, Doğu ve Güneydoğu'da yaşayan tüm vatandaşlarımızda biliyor"dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sabah saatlerinde Elazığ'dan helikopterle, Tunceli'nin merkez kırsalında bin 500 rakımda Çayırlı mevkiinde bulunan yaşam alanlı kuleye gitti. Özel Harekat Daire Başkanı Selami Türker ile Jandarma Genel Komutanlığı Asayiş Başkanı Tümgeneral Fuat Güney'in eşlik ettiği Bakan Soylu'yu, Vali Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Turgay Aras, İl Jandarma Komutanı Sinan Şen, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, AK Parti Tunceli İl Başkanı Fatih Tek karşıladı. Kutu deresini gören yaşam alanlı Çayırlı Kule'de, görev yapan güvenlik güçlerini ziyaret eden Bakan Soylu, kahvaltıda onlarla sohbet etti.Daha sonra yaşam alanlı Martal ve Kekliktepe Kulesi'ne de geçen Soylu, bölgeyi inceleyip, güvenlik güçleriyle görüştü.

Bir dönem teröristlerin girilmez dediği Aliboğazı bölgesini gören Kekliktepe Kulesi önünde konuşan Bakan Soylu," Şu dağlarda 60-65 terörist var. Geçen yıl 98, önceki yıl 103 teröristi etkisiz hale getirmiştik. İnanıyorum biraz daha yüklendikçe bu dağlar tertemiz hale gelecektir. Gayretimiz devam ediyor"diye konuştu.

"Kıran operasyonlarının devamı gelecek"

Kıran operasyonlarına değinen ve devamının da geleceğine değinen Bakan Soylu," Kışa girmeden terör örgütünün üstlenme kabiliyetini kaldırabilmek. Hemde terör örgütünü yaşam alanlarında onları tamamen tasviye edebilecek ve daraltabilecek bir hamleyi içeriyor. Tüm sezon boyunca devam edecek. Yaklaşık 3 yıldır yaptığımız gibi kış boyunca da devam edecek. Güvenlik güçlerimizin, milletimizin bu konudaki kararlılıklarına sekte vurmak isteyebilirler, teoriler geliştirebilirler, devamı gelecek bunu milletimizin de bilmesini istiyorum" ifadelerini kullandı.

"Bir siyasi parti PKK'nın adam alma merkezi"

Diyarbakır'da herkes terör örgütüne nereden katılım yapıldığını bildiğini ve ailelerin tam adresin önünde olduğunu vurgulayan Soylu," Bir siyasi partinin PKK terör örgütüne adam alma merkezi olarak değerlendirdiklerini bütün Diyarbakır'da biliyor, Doğu ve Güneydoğu'da yaşayan tüm vatandaşlarımızda biliyor"diye konuştu.

"Diyarbakır Barosu, terör örgütü konuşun dediği zaman konuşuyor"

4 dönüm fakülte okuyan, cübbe giyen ve biz Diyarbakır Barosu'na kayıtlıyız diyenlere karşı konuşan Bakan Soylu,"Çünkü herhangi bir şey olunca seslerini terör örgütü paralelinde çıkarmayı çok seviyorlar. Ben vicdanlarından, hukuk bilgilerinden, insanlıklarından da yoksun olduklarını düşünüyorum. Benim şahsi kanatım bu. Onları izliyorum ve takip ediyorum. Terör örgütü onlara konuşun dediği zaman Diyarbakır Barosu konuşuyor. Ne zaman terör örgütü eylem yapın dediği zaman Diyarbakır Barosu eylem yapmaya çalışıyor. Burunların dibindeki bir feryada bir acıya bir ses çıkaramayacak kadar zavallılar, zavallılar" diyerek konuşmasını bitirdi.

Bakan Soylu;'Bir siyasi partinin PKK terör örgütüne alma merkezi olarak değerlendirildiğini tüm... - Son Dakika

Kaynak: İHA

07 Eylül 2019 Cumartesi 16:04

PKK, Genel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri