Bakan Soylu canlı yayında açıkladı: İstanbul'da 7,5 şiddetinde bir deprem bekliyoruz

CNN Türk'te katıldığı bir canlı yayında Elazığ depremine ilişkin son bilgileri paylaşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, olası İstanbul depremi ile ilgili de açıklama yaptı. Soylu, 'İstanbul'da 7,5'lik bir deprem bekliyoruz. Beklenen olası deprem 7,5. Depremin olası senaryosunu ciddi biçimde çalışıyoruz' dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, olası İstanbul depremine ilişkin yaptığı açıklamada, "İstanbul'da 7,5'lik bir Deprem bekliyoruz. Beklenen olası deprem 7,5. Depremin olası senaryosunu ciddi biçimde çalışıyoruz" dedi.

Bakan Soylu, CNN Türk'te katıldığı canlı yayında Elazığ'da meydana gelen 6.8 şiddetindeki deprem sonrası yürütülen çalışmalara ilişkin yaptığı açıklamada, "Bu deprem olur olmaz ki biz de İstanbul'da depreme hazırlık toplantısındaydık. İstanbul'da 5.8'lik deprem olduktan sonra arkadaşlarımızla ilk sayın başkan yardımcımız yapmıştı. Bizler Türkiye Afet Müdahale Planı çerçevesinde neler yapabileceğimizi değerlendirdiğimiz ve İstanbul'da bir deprem olursa nasıl tedbir alabileceğimiz ve hangi koordinasyonu ne şekilde yapabileceğimize yönelik bizim 28 çalışma grubumuz vardır" dedi.

Şu anda 3 vatandaşın enkaz altında olduğunu belirten Soylu, "45 vatandaşımızı sağlıklı bir şekilde göçük altından çıkardık. Bizim hala umudumuz var. Bu gece itibariyle çadır sevkiyatlarımızı bir kısmı kuruldu, bir kısmı ise köylere gönderildi. 4 yerde çadır alanımız vardı, bunu 10'a çıkardık" diye konuştu.

"İSTANBUL'DA 7.5'LİK DEPREM BEKLİYORUZ"

İstanbul'da gerçekleşmesi beklenen depremle ilgili de açıklama yapan Soylu, ''Her çalışma grubunun kendine ait yöneticisi ve ilgili birimleri mevcuttur. Hem bunları tekrar gözden geçirmek hem de İstanbul'daki hangi grubun ne çalışmayı ne şekilde yaptığını incelemek için şuna kadar değerlendiriyoruz. Deprem oldu Topkapı Sarayı'ndaki bütün hazinelerin nasıl korunacağından tutun vatandaşlarımızın toplanma yerlerindeki ihtiyaçlarına kadar çok kompleks bir çalışma bu. İstanbul'da 7,5'lik bir deprem bekliyoruz. Beklenen olası deprem 7,5. Depremin olası senaryosunu ciddi biçimde çalışıyoruz'' ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu canlı yayında açıkladı: İstanbul'da 7,5 şiddetinde bir deprem bekliyoruz - Son Dakika
Vatandaş, deprem bölgesine gelen İmamoğlu'na çağrıda bulundu: Müteahhitler tutuklansın Vatandaş, deprem bölgesine gelen İmamoğlu'na çağrıda bulundu: Müteahhitler tutuklansınElazığ'da 27 saatin sonunda mucize kurtuluş! Enkaz altındaki anne de kurtarıldı Elazığ'da 27 saatin sonunda mucize kurtuluş! Enkaz altındaki anne de kurtarıldıAcun Ilıcalı çağrılara kulak verdi! Sosyal medya hesabından saat verip duyurdu Acun Ilıcalı çağrılara kulak verdi! Sosyal medya hesabından saat verip duyurduElazığlı depremzede herkesin aksine kendine sitem etti: O kadar parayı mezara mı götüreceğiz? Bize her şey müstahak Elazığlı depremzede herkesin aksine kendine sitem etti: O kadar parayı mezara mı götüreceğiz? Bize her şey müstahakCedi Osman, Elazığ'daki depremzedeler için düzenlenen kampanyada 385 bin TL toplandığını açıkladı Cedi Osman, Elazığ'daki depremzedeler için düzenlenen kampanyada 385 bin TL toplandığını açıkladıDeprem bölgesinde hastanelerde tedavi görenlerin sayısı 104'e düştü Deprem bölgesinde hastanelerde tedavi görenlerin sayısı 104'e düştüMHP Ordu Milletvekili Enginyurt'tan Berna Laçin'ne tepki: Ülke yasta, Berna Laçin oynaşta MHP Ordu Milletvekili Enginyurt'tan Berna Laçin'ne tepki: Ülke yasta, Berna Laçin oynaştaAnne ve 2,5 yaşındaki çocuğunun enkazdan kurtarılma anı jandarma kamerasına yansıdı Anne ve 2,5 yaşındaki çocuğunun enkazdan kurtarılma anı jandarma kamerasına yansıdıÇeyizinden çıkardığı yorganı depremzedeler için gönderdi Çeyizinden çıkardığı yorganı depremzedeler için gönderdiEnkaz altında kalan karı kocayı büyük çaba göstererek kurtaran Suriyeli genç, kurtardığı çiftle görüştü Enkaz altında kalan karı kocayı büyük çaba göstererek kurtaran Suriyeli genç, kurtardığı çiftle görüştüSon dakika: Elazığ'daki depremde ölü sayısı 39'a yükseldi Son dakika: Elazığ'daki depremde ölü sayısı 39'a yükseldiMuhabir, eline aldığı beton parçasının parçalandığını görünce şaşkına döndü Muhabir, eline aldığı beton parçasının parçalandığını görünce şaşkına döndüYüsra bebeği kurtaran itfaiyeci o anları gözyaşları içinde anlattı: Babası bir kahramandı Yüsra bebeği kurtaran itfaiyeci o anları gözyaşları içinde anlattı: Babası bir kahramandıSon dakika: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Pazartesi günü maddi yardımlara başlıyoruz Son dakika: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Pazartesi günü maddi yardımlara başlıyoruz
26 Ocak 2020 Pazar 22:04

İçişleri Bakanı, Süleyman Soylu, Cnn Türk, İstanbul, Türkiye, Elazığ, Deprem, Cnn, Son Dakika

Son Dakika