İçişleri Bakanı Soylu'dan Ekrem İmamoğlu'na Uyarı: Bana Laf Söylerken Dikkatli Ol

İstanbul Avcılar'da bir iftar programında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP'nin İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu'nun kendisi hakkındaki eleştirilerine 'Sen bana laf söylerken dikkatli ol.' diyerek yanıt verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Avcılar Trabzon Dernekleri ile iftarda bir araya geldi. Burada bir konuşma yapan Bakan Soylu, son yıllarda terörle ilgili olarak çok büyük bir mücadele yürütüldüğünü söyledi. Soylu, konuşmasının devamında CHP'nin İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu tarafından "Senin İstanbul'da ne işin var?" şeklinde eleştirilere maruz kaldığını dile getirerek "Biz kimsenin nereye gittiğine karışmıyoruz, nereye giderse gitsin ama sen bana laf söylerken dikkatli ol." dedi.

"YILBAŞINDAN BUGÜNE KADAR 410 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ"

Yılbaşından bugüne kadar toplam 410 teröristin etkisiz hale getirildiğini vurgulayan Soylu, "Elazığ'da bugün iki teröristi etkisiz hale getirdik, yetmedi, PKK ile birlikte çalışan MLKP terör örgütünün Mavi listedeki üst düzey yöneticilerinden bir tanesini polisimiz aldı, onu etkisiz hale getirdi. Teröre karşı önlem almak için savunma sanayinin alt yapısının, sınırlarımızdaki teknolojinin güçlendirilmesi gerekir. İHA'lar, termal kameralar olmasa bunları yapamazsınız." diye konuştu.

"BANA LAF SÖYLERKEN DİKKATLİ OL"

Süleyman Soylu, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu tarafından "Senin İstanbul'da ne işin var?" şeklinde eleştirilere maruz kaldığını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Biz kimsenin nereye gittiğine karışmıyoruz, nereye giderse gitsin ama sen bana laf söylerken dikkatli ol. Sen evinde otururken ben Gabar'a, Şemdinli'ye giderken bir şey demiyorsan, bunun da hesabını soramazsın. Ben kimseye karışmıyorum, işimi gücümü yapmaya çalışıyorum.

"MİLLETİMİZİN 23 HAZİRAN'DA VERECEĞİ KARAR BAŞIMIZIN ÜSTÜNDEDİR"

Kimse kusura bakmasın, 3 tane oy alacağım diye 'Selahattin Demirtaş'ın politikasını beğeniyorum' demekle olacak iş değil bu. Allah onun hesabını sorar. Kim ne derse desin. Ben buna üzülüyorum, yürekten üzülüyorum. Milletimiz 23 Haziran'da bir karar verecek, milletimizin kararı başımızın üstünedir. Türkiye buralara kolay gelmedi, çok bedeller ödedi. Onun için bize itimat etmenizi ve güvenmenizi istiyorum. Biz doğru bir yoldayız, bunu herkes görecektir. Sizden güç ve destek istiyoruz, sizi mahcup etmeyeceğiz."

İçişleri Bakanı Soylu'dan Ekrem İmamoğlu'na Uyarı: Bana Laf Söylerken Dikkatli Ol

Kaynak: AA

24 Mayıs 2019 Cuma 05:19

PKK, Elazığ, Politika, Güncel