Bakan Yılmaz Vandalizmle Türkiye'yi Karıştırmak İstiyorlar

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Suriye'de yaşanan olayları örnek göstererek, Bilin ki Türkiye'yi de bu hale getirmek istiyorlardı.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Suriye'de yaşanan olayları örnek göstererek, Bilin ki Türkiye'yi de bu hale getirmek istiyorlardı. Yıkıp, tahrip edip adeta vandalizmle Türkiye'yi karıştırmak istiyorlardı. dedi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesi Sivas'taki temasları kapsamında ilk olarak Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği tarafından düzenlenen kahvaltı programına katıldı. Burada iş adamlarına hitap eden Bakan Yılmaz, yerel seçimlerin bir referandum havasında geçtiğini söyledi.

CHP'YE ELEŞTİRİ

Cumhuriyet Halk Partisi'ni (CHP) de eleştirilen Bakan Yılmaz, şöyle konuştu Bilin ki hala Türkiye'de 1940'ları kendilerinin kızılelması gibi gören adeta kendilerinin asrı saadeti gibi gören o döneme atıf yapan hala o günleri bekleyenler çok net. Bunlar başörtüsüyle ilgili yönetmelik çıktı. Danıştay'a gittiler mi. Gittiler. Şunu çok net söylüyorum, insanların DNA'sı olduğu gibi kurumların da DNA'sı vardır. İnsanların DNA'sını kısa zamanda değiştirebilmek mümkün mü. Mümkün değil. Bilinki kurumların da DNA'sını değiştirebilmek mümkün değil. İşte bu başaörtüsü yönetmeliğin iptali için Danıştay'a gidenler gibi. Bunlar kendilerinden olmayan herkesi yargılarlar ve herkese bir suç uydurmaktada mahaldirler. Bunlar Ahmet Kaya'yı da yargıladılar .Neden 'Bir Kürtçe kaset çıkartacağım' dediği için. Ne var bunda. O bunu diyor, sizde kendi Türkçe klibinizi yayınlayın veya yayınlatmayız deyin. Saldırmaya gerek yok. Adam korktu, zorunlu adeta sürgüne gönderildi. Maalesef genç yaşında öldü. Allah bunların eline fırsat vermesin. Çünkü bu CHP'nin kodlarını millet yapmadı. Ana kaynak odur. Kümelenme nereden oluyor, bir başka partinin yanında değil, bu CHP zihniyetin den oluyor. Çünkü bu milletin DNA'sını değiştirmek isteyen bir yapı ve şimdi ona destek veriyorlar ki acaba ne kaybettiririz diye. Peki Tayyip Erdoğan kazanır ise İsrail sevinir mi, Amerika sevinir mi, Rusya sevinir mi. Peki Amerikanın, İsrail'in Rusya'nın sevineceği bir hareketi yapmaktan kim ne kazanacak. Bu milletin bir kazancı olur mu. Yani herkes elini vicdanına koyarak bir karar versin. Genelde bizim ilkemiz odur. Yaptığımız hareket birilerine yarıyorsa, kimin faydasına geliyori ise ondan dolayı o hareket ya yaparsın devam edersin ya yapmazsın yabancı güçlerin işine yarayan bir yerde sen onlara siyasi bir destek, bir malzeme verirsen bunun hakla, hukukla, özgürlükle demokrasiyle bir bağlantısı var mı.

'MİLLETİN YÖNETİCİLERİNİ MİLLET SEÇER'

Seçimin sadece bir belediye başkanlığı seçzimi olmadığını belirten Bakan Yılmaz şöyle devam etti Bu seçimeski Türkiye'nin devamı olacak mı, yoksa olmayacak mı. Yeni Türkiye'de ne var, bu milletin yöneticilerini millet seçer, bak halkın önündeyiz. Sizlerin oylarıyla geldik. Ama bilin ki CHP zihniyeti ta ki bu Anayasa referandumuna kadar her zaman iktidarda kaldı. Hiçbir zaman muhalefette olmadı. Yasa çıkarttık, Anayasa Mahkemesi'nde iptal etti. Kimin sözü geçerli oldu, CHP'nin dediği oldu. Yönetmelik çıkartmıştık, Danıştay'da iptal oldu. Kimin sözü geçti CHP'nin sözü geçerli oldu. Bu CHP'nin zulmünden hiç kimse kurtulamadı. Menderes'i astılar, Demirel'i kendilerine benzettiler, rahmetli Özal'ı zehirlediler, Tayyip Erdoğan da kendilerine benzeyen bir tip değil. Allah için rukü olmasa dünyada başı eğilmeyecek bir lider. Böyle bir lideri istemiyorlar. Bize düşen vazife ruküden başka başı eğilmeyecek liderleri tutmak. Demokrasi kendi istedikleri başa gelirse var. Eğer kendi istedikleri başa gelmezse demokrasiyi hiçi stemezler. Mısır'da gösterdiler, Gazze'de gösterdiler bunu. Bilin ki Türkiye'de de böyle. Ne diyorlar şimdi, yüzde 95'le de gelseniz bir şey yapamazsınız. Geriye kalan yüzde 5'mi demokrasi oluyor. Şimdi de aynısını dile getiriyorlar. Bu DNA kodları canlanıyor. Kodları aynı sözleri söyletiyor. Bilinki hiçbir şey değişmedi.

'VANDALİZMLE TÜRKİYE'Yİ YIKMAK İSTEDİLER'

Suriye'de yaşanan olaylar nedeniyle 3 milyona yakın konutun yıkıldığını ve hasar gördüğünü söyleyen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, şöyle devam ettiŞimdiye kadar rejimin saldırıları sonucu aralarında konut, hastahane, cam, okul ve kilise gibi yapıların bulunduğu 3 milyona yakın binanın yıkıldığı ve hasar gördüğü bu binaları yeniden yapabilmek için 165 milyar dolara ihtiyaç olduğu söyleniyor. İşte Suriye'yi bu hale getirdiler. Bilin ki Türkiye'yi bu hale getirmek istiyorlardı. Yıkıp, tahrip edip adeta vandalizmle Türkiye'yi karıştırmak istiyorlardı. Cenab-ı Allah'a hamd olsun arkamızda dualar var diyoruz. O duaların yüzü suyu hürmetine biz o hengameyi atlattık. Şimdi bunu farklı bir şekilde sürdürmek istiyorlar. İnşallah bu seçimde verilecek mesajlarla bu dış güçlerin oyununa, planına gelmeyeceğimizi göstereceğiz. Türkiye'de barış ve istikrarın sürmesi lazım barışın sürmesi lazım. Güneydoğu'da her ilde ve ilçede AK Parti'nin dışında aday gösteren bir kimse var mı. Oradan umutlarını kesmişler. Orada bir insanları yok, ellerini uzatsalar tutacak kimse yok. Türkiye'nin her tarafına seçime giren ve her yerde miting yapan bir parti var, AK Parti. Eğer AK Parti çekilirse bilin ki Güneydoğu'da Türkiye'nin hepsini temsil eden bir parti olmaz. Bakan Yılmaz yaptığı konuşmanın ardından Yunanistan'ın Türkiye'nin Suriye topraklarına girdiği yönündeki iddialarıyla ilgili olarak ise, Doğru değil. Biz her zaman çok netiz neyi yaptık neyi yapmadık gizli saklı hiç bir şeyimiz yok. Çok şeffaf bir yönetim onu söylüyorum. Dolayısıyla böyle bir şey yok, kendilerinden uydurdular. dedi. Bakan Yılmaz ve beraberindekiler daha sonra Deliilyas Beldesi'ne geçti.

Kaynak: DHA

27 Mart 2014 Perşembe 15:13

Cumhuriyet Halk Partisi, İsmet Yılmaz, Cevdet Yılmaz, Türkiye, Politika, Güncel