Balıkesir Özel Fırat Koleji'nde 'Anne Baba Okulu' Başladı

Balıkesir'de Özel Fırat Koleji Psikolojik Danışma ve Rehberli (PDR) Servisi, anaokulu ve ilkokul velilerine yönelik, dört hafta sürecek Anne Baba Okulu eğitimleri başlattı.

Balıkesir'de Özel Fırat Koleji Psikolojik Danışma ve Rehberli (PDR) Servisi, anaokulu ve ilkokul velilerine yönelik, dört hafta sürecek Anne Baba Okulu eğitimleri başlattı. Okulun konferans salonunda yapılan eğitimlerin ilki, "Çocuklarda Gelişim ve Öğrenme ile Okullarda Çoklu Zekâ Uygulamaları" konusundaydı.
Halen Özel Yamanlar Eğitim Kurumları Uzman Psikolojik Danışmanı olan Zahit Dilcioğlu'nun verdiği konferansta "100 yıl ötesine hedef verme", "En öncelikli görevimiz", "En önemli dönem", "Ne yetiştirmek istiyorsunuz?, "Bilgi mi karakter mi?" ve "Zekâ çeşitleri" üzerinde duruldu. Eğitime katılan velilere, Uzman Psikolog Ferhat Çelik'in "Evden Sonra Okuldaki Çocuk" kitabı hediye ediliyor.
Anne Baba Okulu hakkında bilgi veren Özel Fırat Koleji PDR öğretmeni İsa Avcı, "Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın yetişmesi adına atılan adımlardan en önemlisi, okul ve ebeveynlerin çocuklar üzerindeki görevlerini ve sorumluluklarını bilmeleridir. Fırat Koleji olarak, aile eğitim programı kapsamında dört hafta sürecek olan programımızın ilk haftasını gerçekleştirdik. Bu sene ikincisini düzenlediğimiz programı, velilerimizin ilgisi ve katılımını dikkate alarak her sene yapmayı planlıyoruz." dedi. Konferansın sonunda Özel Fırat İlkokulu Müdür Yardımcısı Hasan Ede, Dilcioğlu'na teşekkür ederek çiçek verdi.

Kaynak: CİHAN

24 Aralık 2014 Çarşamba 11:43

Balıkesir, Yerel, Son Dakika

Son Dakika