Baro Başkanı Er: 'Ene Önemli İlkemiz, Avukata En İyi Hizmettir'

Mersin Barosu Başkanı Ali Er, 'Benimsediğimiz en önemli ilke, avukata en iyi hizmettir.

Mersin Barosu Başkanı Ali Er, "Benimsediğimiz en önemli ilke, avukata en iyi hizmettir. Her hizmetimiz, avukatlarımızın mesleğin itibarına ve saygınlığına yakışır şekilde temsilini sağlamak içindir" dedi.

Mersin Barosu Tarsus İlçe Temsilciliği tarafından Tarsus Adliyesi bahçesine yaptırılan Atatürk Anıt Heykeli ve avukatların kullanımı için hizmete sunulan teras kafeteryanın açılışı törenle yapıldı.

Açılışta konuşan Mersin Barosu Başkanı Ali Er, Tarsus Adliyesi önüne Mersin Barosu olara adliyeye yakışır bir Atatürk heykeli yaptırmış olmanın mutluğunu ve onurunu yaşadıklarını belirterek, "Bu ülkede askeri alanda kazanılan eşsiz zaferlerin ardından günümüze kadar gelebilmiş olmamızı şüphe yoktur ki, Mustafa Kemal Atatürk'e borçluyuz. Atatürk heykelinin Tarsuslulara, meslektaşlarımıza ve Tarsus Adliyesi'ne hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu.

Teras kafeteryanın hizmete sunulmasıyla ilgili de açıklama yapan Er, "Baromuz tarafından yeni yaptırmış olduğumuz kafeterya, meslektaşlarımız için önemli bir ihtiyaçtı. Avukatlarımız duruşma sırasını adliye koridorlarında beklemek yerine, artık daha nezih bir ortamda bekleyebilecekler. Avukatlarımız, duruşma sonrasında da meslektaşlarıyla bir araya gelip sohbet etme, güzel vakit geçirme imkanı bulabilecekler. Benimsediğimiz en önemli ilke, avukata en iyi hizmettir. Her hizmetimiz, avukatlarımızın mesleğin itibarına ve saygınlığına yakışır şekilde temsilini sağlamak içindir. Baromuzun tüm imkanlarından ilçelerde görev yapan meslektaşlarımızın da faydalanmasına olanak sağlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Törende, Baro İlçe Temsilcisi Cihan Öktem, Atatürk büstünü yapan Mustafa Yüksel'e teşekkür plaketi verdi. - MERSİN

Kaynak: İHA

16 Mart 2018 Cuma 13:59

Mustafa Kemal Atatürk, Tarsus Adliyesi, Ali Er, Politika, Güncel