Başarı Öğrencilerden Ödül Büyükşehir'den

Bursa'da, Mutlu Çocuk Umutlu Kent çocuk şenliği projesi kapsamında gerçekleştirilen yarışmalarda başarılı olan 675 öğrenci bisikletlerine kavuştu.

Bursa'ya vizyon katan hizmetlerinin yanı sıra kentte sosyal ve kültürel projelere de imza atan Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 'Mutlu Çocuk Umutlu Kent' çocuk şenliği projesi kapsamında başarılı olan öğrencilere bisikletleri törenle verildi. Daha önce 2 bine yakın öğrenciyi bisikletle ödüllendiren Büyükşehir Belediyesi, bu defa da 'Mutlu Çocuk Umutlu Kent' çocuk şenliği projesi kapsamında 675 öğrenciyi bisikletlerine kavuşturdu. Bursa'nın tüm ilçelerinden öğrencilerin katıldığı projenin ödül töreni, Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) fuaye alanında yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, projeye katılan ve dereceye giren öğrencilere plaketlerini ve bisikletlerini verdi. İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bilici'nin de katıldığı programda, bisikletlerine kavuşan 675 öğrenci, başarının haklı gururunu aileleriyle paylaştı.

"Gençlerimiz gözbebeğimizdir"

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ödül töreninde yaptığı konuşmada, sağlıklı geleceğin sağlıklı şehirlerde yetişebileceğini söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak, eğitime, spora ve gençlerin spora teşvik edilmesine önem verdiklerini belirten Başkan Altepe, "Vizyon sahibi ve idealist bir gençlik için Bursa olarak yapılan çalışmalarla öncü ve örnek olmaya devam ediyoruz. Gençlerimizin en güzel şekilde yetişmelerini hedefliyoruz" dedi.

Bursa'nın değerleriyle dikkat çektiğini ve Türkiye'de şu anda 26 dalda örnek olduğunu anlatan Başkan Altepe, "Türkiye'nin geleceği, gençlerimizin güzel yetişmeleriyle güzelleşecek. Gençlerimiz gözbebeğimizdir. Bu yüzden eğitim kurumlarımıza ve amatör sporlarımıza da gereken desteği sağlıyor ve gençlerimizi sağlıklı bir yaşam için spora teşvik ediyoruz. Sağlıklı bir gençlikle sağlıklı geleceği inşa edelim istiyoruz" diye konuştu.

Son 5 yılda Büyükşehir Belediyesi'nin sadece spor alanında 154 spor tesisini hayata geçirdiğini vurgulayan Başkan Altepe, Belediyespor Kulübü bünyesinde 6500 sporcu bulunduğunu ve bu rakamı 100 bine çıkarmayı istediklerini söyledi. Daha önce öğrencilere dağıtılan bisikletler ve 10 bin civarındaki satranç takımıyla, Bursa'da son birkaç ayda yaklaşık 19 bin öğrencinin spora teşvik edildiğini vurgulayan Başkan Altepe, "Bursa olarak bize, her konuda önderlik yakışır. Bursa sporda da öncü. Bundan sonra da sporda başarılarımızı artırıp olimpiyatlara daha çok sporcu yetiştirmeyi ve bu sporcularımızın da İstiklal Marşı'mızı tüm dünyaya duyurmasını hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

Ödüller sahiplerini buldu

Projeye destek veren İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bilici de Büyükşehir Belediyesi'nin Bursa'da eğitime ve sporda büyük katkı sağladığını belirterek, Başkan Altepe'ye geleceğe verdiği önemden dolayı teşekkür etti. Konuşmaların ardından Başkan Altepe ve Bilici, proje kapsamında 'Kentlilik ve Çevre Bilinci', 'Hayvan Hakları', 'Çocuk Hakları', 'Güvenli Sosyal Medya ve İnternet Kullanımı' ile 'Çocuk Beden ve Ruh Sağlığı' temalarında resim, drama, tiyatro, beste, şiir, müzik, öykü ve makale kategorilerinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere plaketlerini ve bisikletlerini verdi. Öte yandan projeye katkı koyan paydaşlar İl Emniyet Müdürlüğü, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi, Dörtçelik Çocuk Hastanesi ve HETADER, Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği temsilcilerine de Başkan Altepe tarafından plaket verildi. Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer ilçelerinin yanı sıra Büyükorhan, Karacabey, Mustafakemalpaşa, Orhangazi, Orhaneli, Büyükorhan ve İnegöl gibi Bursa'nın tüm ilçelerinden yarışmalara katılan öğrenciler törene katılarak bisikletlerine kavuştu.

Kaynak: Bültenler

09 Haziran 2014 Pazartesi 08:47

Mustafa Kemal Atatürk, Mustafa Bilici, Recep Altepe, Bursa, Güncel