Erdoğan: Kardeşlerimizle İlgili Çalışmalar Devam Ediyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Soma'daki maden faciasıyla ilgili gelişmeleri ve kurtarma çalışmalarını yakinen takip ettiği bildirildi.

Başbakan'dan SOMA'DAKİ FACİA VE KURTARMA ÇALIŞMALARINA YAKIN TAKİP
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Soma'daki maden faciasıyla ilgili gelişmeleri ve kurtarma çalışmalarını yakinen takip ettiği bildirildi. Başbakanlık kaynaklarından edinilen bölgeye göre Erdoğan, Ankara'da resmi konutta kendisinden bilgi aldığı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ı Soma'ya göndermesinin ardından, gelişmeler ve yürütülen çalışmalar hakkında, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı, AFAD Başkanı Fuat Oktay başka olmak üzere yetkililerden telefonla bilgi aldı. Enerji Bakanı Yıldız'ın yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yardımcısı Halil Etyemez, Sağlık Bakanı Yardımcısı Ağah Kafkas, AFAD Başkanı Oktay, Maden İşleri Genel Müdürü Hamdi Yıldırım, TKİ Genel Müdürü Mustafa Aktaş'ın de arada bulunduğu yetkililerin de Soma'ya gitmek üzere yola çıktığı bilgisi edinildi.
Öte yandan Ak Parti'nin Manisa ve Balıkesir milletvekillerinin de Soma'ya gidecekleri öğrenildi. Uçakla Balıkesir'e gidecek olan milletvekilleri ve yetkililer, Balıkesir'den kara yoluyla Soma'ya geçecekler. 

Kaynak: DHA

13 Mayıs 2014 Salı 22:05

Taner Yıldız, Soma, Recep Tayyip Erdoğan, Politika, Güncel