Başbakan Yardımcısı Bozdağ: '(Erken Seçim) AK Parti ve MHP'nin Erken Seçim Talebi Yok. Halkımız 16...

Başbakan Yardımcısı Bozdağ: '(Erken seçim) AK Parti ve MHP'nin erken seçim talebi yok. Halkımız 16 Nisan'da seçimin ne zaman yapılacağına karar vermiştir' 'Hızlı karar almak, FETÖ ile mücadele etmek, güvenliği daha hızlı sağlamak, demokrasimizi güçlendirmek ve kısa sürede olağan döneme...

Başbakan Yardımcısı Bozdağ: "(Erken seçim) AK Parti ve MHP'nin erken seçim talebi yok. Halkımız 16 Nisan'da seçimin ne zaman yapılacağına karar vermiştir"
"Hızlı karar almak, FETÖ ile mücadele etmek, güvenliği daha hızlı sağlamak, demokrasimizi güçlendirmek ve kısa sürede olağan döneme dönmek amacıyla ilan edildi. Ama geçen zaman içerisinde OHAL'i devam etmemizi gerektiren şartla ortaya konuldu"
ANKARA - Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "AK Parti ve MHP'nin erken seçim talebi yok. Halkımız 16 Nisan'da seçimin ne zaman yapılacağına karar vermiştir" dedi.
Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Çalışan Gazeteciler günü vesilesiyle Parlamento Muhabirleri Derneği'ni ziyaret etti. Bozdağ, gazetecilerle birlikte koştuklarını belirterek, "Türkiye'nin en çok koşan gazetecileri Cumhurbaşkanlığı, Parlamento, Başbakan muhabirleri diye düşünüyorum. Bütün haberleri siyasetin odağında sizler topluyorsunuz. Türkiye'ye ve dünyaya doğru şekilde ulaştırılmasında sizler sağlıyorsunuz" ifadelerini kullandı.
Bozdağ, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin açıklamalarına yönelik soruya, "2016 Hükümet sistemi tartışması gündeme geldi. Bir yandan hendek terörüyle mücadele devam ediyor. Suriye'de çatışmalar devam ediyor. Irak'ta sıkıntılar var. PKK, PYD, YPG destekler var. Türkiye'nin içinde pek çok terör eylemi var. Hükümet sistemi değişikliği neden önemli? Hükümet sistemi değişikliği milletin birliği ve beraberliğini, devletin bölünmez bütünlüğü ve bekasını seçim sistemiyle de millet iradesiyle sigortalatan bir sistem değişikliği oldu" diye cevap verdi.
Erken seçim iddialarına ilişkin soru üzerine ise Bozdağ, "AK Parti ve MHP'nin erken seçim talebi yok. Halkımız 16 Nisan'da seçimin ne zaman yapılacağına karar vermiştir. Seçim kararını kirli hesabı olanlar veremeyecek. Bu tür sorunları artık gündemde tutmayın" değerlendirmesini yaptı.
OHAL ilan edilmesine ilişkin soruya Bozdağ, "Türkiye'deki Olağanüstü Hal için ilan edildi. Hızlı karar almak, FETÖ ile mücadele etmek, güvenliği daha hızlı sağlamak, demokrasimizi güçlendirmek ve kısa sürede olağan döneme dönmek amacıyla ilan edildi. Ama geçen zaman içerisinde OHAL'i devam etmemizi gerektiren şartla ortaya konuldu. Bir kez daha uzatılacak" karşılığını verdi.
Başbakan Yardımcısı Bozdağ: '(Erken Seçim) AK Parti ve MHP'nin Erken Seçim Talebi Yok. Halkımız 16... - Son Dakika

Kaynak: İHA

10 Ocak 2018 Çarşamba 18:34

Milliyetçi Hareket Partisi, Bekir Bozdağ, Ak Parti, Türkiye, Politika, Güncel