Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Açıklaması

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 15 Temmuz sonrası Türkiye ile 15 Temmuz öncesi Türkiye'nin çok farklı olduğunu belirterek, '264 şehidimizin, 2 bin 194 gazimizin ve o akşam tam tabiriyle uçurumun kenarından dönmüş olan 79 milyon aziz milletin hepsine karşı can borcumuz var.' dedi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 15 Temmuz sonrası Türkiye ile 15 Temmuz öncesi Türkiye'nin çok farklı olduğunu belirterek, "264 şehidimizin, 2 bin 194 gazimizin ve o akşam tam tabiriyle uçurumun kenarından dönmüş olan 79 milyon aziz milletin hepsine karşı can borcumuz var." dedi.
Kurtulmuş, TV 52 İstanbul ofis ve stüdyolarının açılışında yaptığı konuşmada, yerel bir televizyon için İstanbul ofisini açmanın önemli bir adım olduğunu vurgulayarak, bu başarının TV 52'nin çok daha seyredilen bir kanal olmasını sağlayacağını söyledi.
Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini dile getiren Kurtulmuş, Türkiye'nin sadece kendi içinde değil, çevresindeki sorunlar nedeniyle de ciddi bir mücadele içinde olduğunu kaydetti.
Numan Kurtulmuş, ülke olarak diplomasi alanında da mücadele verildiğinin altını çizerek, "Yakın çevremizdeki askeri ve fiili gelişmelerle ilgili olarak her türlü hazırlığı yapıyoruz. Ülkenin içinde her türlü terör örgütleriyle mücadele veriyoruz. PKK ve DEAŞ ile mücadele veriyoruz. Onların arkasındaki uzantıları ve FETÖ ile mücadele ediyoruz. Devleti ele geçirmeye çalışmış bir örgütle mücadele ediyoruz. O örgütle mücadele öyle kolay kolay her ülkenin verebileceği bir mücadele değildir." diye konuştu.
"Ortak hedefler çerçevesinde bütünleşmeyi başarmalıyız"
Bu örgütle mücadele edilmesi için gerekli unsurlara değinen Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Hepimiz ortak hedeflere yönelmeliyiz. Ortak hedefler ve milli menfaatlerimiz çerçevesinde bütünleşmeyi başarmalıyız. Bu anlamda herkesin üzerine büyük sorumluluklar düşüyor. Siyasete, yerel yönetimlere, STK'lara, televizyon kanallarımıza, medya kuruluşlarımıza büyük sorumluluklar düşüyor. 65. Hükümetin medyadan sorumlu Başbakan Yardımcısı olarak, Türkiye'nin her yerinde hem ulusal hem yerel düzeyde bütün medya kuruluşlarının sorunlarıyla yakından ilgileniyoruz ve bu sorunları çözmeye gayret ediyoruz. Bizim beklentimiz, bu ortak hedefler çerçevesinde herkesin aynı yöne yönelmesidir. Hedefimiz bu milletin birliğini ve dirliğini sağlamak, bu ülkeyi daha güçlü hale getirmek, Türkiye'yi karşılaşmış olduğu bu tehdit ve sıkıntılardan en kısa sürede kurtararak, büyük, güçlü Türkiye istikametinde koşar adım ileriye götürmektir."
Kurtulmuş, bu konuda medya, Siyaset, sivil toplum, üniversite, sanat ve spor camiasının üzerine düşeni yapacağının altını çizerek, "Bu şekilde Türkiye'nin, bütün bu sıkıntılarını geride bırakan, dünyanın parlayan yıldızı, güçlü bir ülke olmasını sağlayacağız." dedi.
TV 52 televizyonuna başarılar dileyen Kurtulmuş, Ordu'nun daha ileriye gitmesi için ele ele mücadele edildiğini ve bu mücadelenin Ordu'yu hem merkezi hem de yerel yönetim anlamında daha ileriye götüreceğini söyledi.
"Ordulu hemşehrilerim vatansever, inançlı ve çalışkandır"
Ordulu hemşehrilerinin vatansever, inançlı ve çalışkan olduğunu belirten Kurtulmuş, bu halka destek olmanın ve hizmet etmenin boyunlarının borcu olduğunu belirtti.
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, 15 Temmuz sonrası Türkiye ile 15 Temmuz öncesi Türkiye'nin çok farklı olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:
"Herkesin üzerine düşen bir sorumluluk var. 264 şehidimizin, 2 bin 194 gazimizin ve o akşam tam tabiriyle uçurumun kenarından dönmüş olan 79 milyon aziz milletin hepsine karşı can borcumuz var. Eğer o insanlar o cesareti, o fedakarlığı göstermemiş olsaydı bugün burada ne 52 TV olurdu, ne bizler burada olurduk. Türkiye bambaşka bir yerde olurdu. Bunu hiç unutmayacağız, aklımızda, zihnimizde ve kalbimizin bir köşesinde 15 Temmuz hep olacak. İki şeyi hatırlamak bakımından; bu millete ihanet içinde olanların ve bundan sonra olabilecek olanların hangi imkanlarla düşmanlık edebileceğini hiç unutmayacağız. İkincisi ise cesur, fedakar, kararlı, inançlı milleti hiçbir şekilde unutmayacağız. O şehitlerimizi ve hangi dava için canlarını feda ettiklerini asla unutmayacağız. Onun için 14 Temmuz'da bir çalışıyorsak, şimdi bin çalışacağız. 14 Temmuz öncesi birlik ve beraberliğimiz bir ise şimdi bir milyon olacak."

Kaynak: AA

04 Kasım 2016 Cuma 17:46

PKK, İstanbul, Numan kurtulmuş, Türkiye, Politika, Güncel