Basın Konseyi Heyeti, Gaziantep'te

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Basın Konseyi Genel Sekreteri Zeynel Lüle ve beraberindeki heyet, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'i ziyaret etmesi Genel ve detay görüntüler Fatma Şahin'in konuşması Toplu fotoğraf çekimi Basın Konseyi heyeti Gaziantep'te Genel Sekreter Lüle ve beraberindeki heyet, Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin'i ziyaret etti Basın Konseyi Genel Sekreteri Zeynel Lüle ve beraberindeki heyet, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile görüştü.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

Basın Konseyi Genel Sekreteri Zeynel Lüle ve beraberindeki heyet, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'i ziyaret etmesi

Genel ve detay görüntüler

Fatma Şahin'in konuşması

Toplu fotoğraf çekimi Basın Konseyi heyeti Gaziantep'te

Genel Sekreter Lüle ve beraberindeki heyet, Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin'i ziyaret etti

Basın Konseyi Genel Sekreteri Zeynel Lüle ve beraberindeki heyet, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile görüştü.Lüle, ziyarette yaptığı konuşmada, bölgeyle sürekli irtibat halinde olduklarını, Basın Konseyi Yüksek Kurulu üyeleriyle gelerek durumu yakından görmek istediklerini söyledi.Şahin ise bölgedeki en büyük hassasiyetin güvenlik olduğunu belirtti.Haberin güvenlik kısmında hassaslaştığını ifade eden Şahin, "Gaziantep'te yerel basınla ilişkilerimiz çok iyi. 8 cemiyet var. 50'ye yakın günlük ve haftalık gazete var. 5 televizyon kanalı var. Bu çok ciddi bir sayı. Basın mensuplarıyla sevgi ve saygıda bir sorun yok. Her meslekte olduğu gibi gazetecilik mesleğinde de büyük bir rekabet var. Basına bilgi veriyoruz ve alıyoruz." diye konuştu.Gaziantep'in 5 yıldır 350 bin sığınmacıya büyük fedakarlıkla ev sahipliği yaptığını vurgulayan Şahin, bu sayıyı ulusal ve uluslararası heyetlere bildirdiğinde tercüman hatası zannettiklerini kaydetti.Yapılan yanlış bir haberle tüm emeklerin boşa gittiğini dile getiren Şahin, "Sizden beklentilerim var. Doğru bilgilendirmeniz gerekiyor. Kamuoyuna doğru haber vermeniz lazım." dedi.Konuşmaların ardından Şahin, heyetle fotoğraf çektirdi.

Kaynak: AA

10 Haziran 2016 Cuma 18:56

Belediye Başkanı Şahin, Fatma Şahin, Zeynel Lüle, Gaziantep, Politika, Güncel, Son Dakika

Son Dakika