Başkan Albayrak'a Teski'nin Faaliyetleri Anlatıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, TESKİ Genel Müdürlüğünden yaptığı çalışmalar ve içinde bulunduğu faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, TESKİ Genel Müdürlüğünden yaptığı çalışmalar ve içinde bulunduğu faaliyetler hakkında bilgi aldı.
Başkan Albayrak'a verilen brifinge TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Genel Müdür Yardımcısı İ.Feyzi Ünal, Yönetim Kurulu Üyeleri Nilgün Marmara, Rıza Tekin ve Soner Ergin, ilgili daire başkanları ve birim müdürleri katıldı.
Detaylı bir şekilde yapılan sunumlara öncelikle, TESKİ Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı başladı. Daire Başkanı Sema Kurt, TESKİ'nin 2014 yılında kurulmasıyla birlikte günümüze kadar yapılan ve hala sürdürülen çalışmalar hakkında bilgiler verdi. İnsanların temel ihtiyacı olan suyun ve doğal çevrenin korunması için TESKİ tarafından yürütülen faaliyetler anlatıldı.
Daha sonra Başkan Albayrak, TESKİ Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığından brifing aldı. Daire Başkanı Serpil Karadağ, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığının sürdürdüğü faaliyetler hakkında geniş çaplı bilgi paylaşımında bulundu.
TESKİ'nin önemli daire başkanlıklarından biri olan Arıtma Tesisleri Dairesi Başkanlığının sunumu ile devam edildi. Daire Başkanı İmdat Demir'in verdiği brifingde, TESKİ'nin kurulduğunda il genelinde faaliyet gösteren arıtma tesislerinin neredeyse yok denecek kadar az olduğuna dikkat çekildi. Kısa zaman içinde atıl durumda olan arıtma tesislerinin revizyon edilerek faaliyete geçirildiği, hiç olmayan ve elzem ihtiyaç duyulan yerlere de yeni arıtma tesislerinin yapıldığı bilgisi verildi.
Son olarak TESKİ Plan ve Proje Dairesi Başkanlığının sunumu dinlendi. Daire Başkanı Recep Çalı, kurulduğu günden beri büyük projeleri hayata geçiren TESKİ'nin mutfağında yapılan teknik çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verdi. Uzman teknik kadrosuyla birlikte, geleceğe yönelik, uzun yıllar vatandaşlarımıza hizmet edecek olan altyapı sistemlerinin nasıl projelendirdiği hakkında bilgi paylaşımında bulundu.
Başkan Albayrak, yapılan tüm sunumları dikkatle dinleyerek, TESKİ'nin yaptığı faaliyetler hakkında olumlu bir değerlendirmede bulundu. Kısa zaman içinde oldukça çok ve büyük işler yapıldığını vurgulayarak, önceliğin her zaman vatandaş memnuniyeti olduğunu hatırlattı. Çalışmalar kapsamında emeği geçen başta Genel Müdür Başa ve diğer tüm TESKİ personeline teşekkür etti, başarılarının devamını diledi. - TEKİRDAĞ

Kaynak: İHA

29 Eylül 2017 Cuma 10:32

Nilgün Marmara, Şafak Başa, Tekirdağ, Kadir Albayrak, Politika, Güncel