Başkan Çakır Halep Caddesi'nde İncelemede Bulundu

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Halep Caddesi'nde incelemelerde bulundu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Halep Caddesi'nde incelemelerde bulundu.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Çakır, beraberinde Genel Sekreter Arif Emecen, Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar, Aslanbey Mahalle Muhtarı Teyfik Sağlam ve ilgili daire başkanları ile Halep Caddesinde sürdürülen çalışmaları inceledi.

Malatya merkezde birçok caddede çalışmalar yapacağını ifade eden Çakır, Halep Caddesi'nde kaldırım ve yol çalışmalarına başlandığını ve buradaki çalışmaları tamamlandıktan sonra Mimar Sinan Caddesinde çalışmalara başlanacağını aktardı. Çakır, şöyle devam etti:

"Bu bölgemiz hem trafik hem de yapı yoğunluğunun çok olduğu bir bölge. Caddelerimizde başlatılan yenileme çalışmalarında cadde genişliği, konut, araç ve insan yoğunluğu dikkate alınarak projeler hazırlanmaktadır. Bu bölgemizde yaklaşık 3 kilometrelik bir yenileme çalışması yapılacaktır. Büyükşehir Belediyesi olarak caddelerimizde yapmış olduğumuz yenileme çalışmalarında TEDAŞ ve Telekom gibi alt yapı çalışmaları yapan kurum ve kuruluşlarla istişareler yapılarak çalışmalar sürdürülmektedir. Çalışmalar sırasında vatandaşlarımızdan anlayış bekliyoruz."

Kaynak: AA

12 Ağustos 2015 Çarşamba 15:31

Sarılar, Malatya, Ahmet Çakır, Yerel