Başkan Çelik'ten Ziraat Odası'nın Yeni Yönetimine Hayırlı Olsun Ziyareti

Yakup Çelik, Polatlı Ziraat Odası'nın 22'inci Genel Kurulunda Başkan Seçilen Zekai Köseoğlu ve Yönetim Kurulu Üyelerine Hayırlı Olsun Ziyaretinde Bulundu.

Ankara'nın Polatlı ilçesi Belediye Başkanı Yakup Çelik, Polatlı Ziraat Odası'nın 22'inci genel kurulunda başkan seçilen Zekai Köseoğlu ve Yönetim Kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarette konuşan Başkan Çelik, ilçenin en büyük geçim kaynağının tarım olduğunu ve toprakların iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Çelik, toprakların değerlendirilmesi ve projelerin geliştirilmesi için Ziraat Odası'nın desteğiyle olacağına işaret ederek, "Polatlı'da özel üniversiteye bağlı tarım meslek yüksekokulunun açılması hususunda gayretlerimiz var. Bunu gerçekleştirecek insanlar ile odanızı buluşturma gayretinde olacağım. İlçemiz tarımına doğrudan katkı sağlama amacıyla böyle bir çalışmamız olacak." dedi.

Geçen hafta yapılan seçimlerin sakin geçtiğini ifade eden Yakup Çelik şöyle devam etti: "Geçtiğimiz hafta ilçemizde Ziraat Odası seçimleri gerçekleştirildi. Seçimler, Polatlı'ya yakışır şekilde heyecanlı ancak sükût içerisinde geçti. Neticesinde bu görevi üstlenmiş oldunuz. Tüm ziraat odası delegelerine centilmence yarıştıkları için teşekkür ediyorum. Şaamettin Emektar ve ekibine de teşekkür ediyorum. Onlar da kıymetli arkadaşlar, yarıştılar, neticede tercih size oldu. Uzun süredir Muzaffer Türkoğlu bu görevi sürdürüyordu. Bu dönem aday olmadı, Polatlı'ya yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum."

Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu ise Belediye Başkanı Yakup Çelik'e ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek tecrübelerinden yararlanmak istediğini söyledi. Köseoğlu, "20 bin kişilik sıkıntılı bir kurumun sorumluluğunu üstümüze aldık. İktidar partisinin belediye başkanı olarak sizin tecrübenizden faydalanmak istiyoruz. Siz de insana hizmet eden bir kurumun başındasınız. Bizleri kırmayacağınızı çok iyi biliyorum. Hep birlikte çalışmayı ümit ediyorum." ifadelerini kullandı.

Basın mensuplarının yeni yönetimin gerçekleştireceği projelerin neler olduğu sorusunu yanıtlayan Zekai Köseoğlu, "Yılın sıcak gitmesi nedeniyle buğdayda hastalıklar var. Bu konuda çiftçiyi bilgilendirme eğitimi yapacağız. Toprak analiz laboratuvarı projemiz de var. Biz Ziraat Odası olarak bunu kendimiz yapmayalım da çiftçiye hizmet edecek diğer kurumları işin içine çekerek onlarla gerçekleştirelim diye düşünüyoruz." açıklamasını yaptı. - ANKARA

Kaynak: CHA

18 Şubat 2011 Cuma 15:40

Politika, Güncel