Başkan Erbir: 2012'de Hedeflediğimiz Projeleri Gerçekleştirdik

Yozgat'ın Sarıkaya ilçesi Belediye Başkanı Ali Osman Erbir, geçen yıl hedefledikleri projeleri gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yozgat'ın Sarıkaya ilçesi Belediye Başkanı Ali Osman Erbir, geçen yıl hedefledikleri projeleri gerçekleştirdiklerini söyledi.

Erbir, düzenlediği basın toplantısında 2012 yılında yapılan çalışmaları ve 2013 yılı projelerini değerlendirdi. Başkan Erbir, "Geçtiğimiz yıl yoğun çalışma programı içerisinde geçti. Bunlardan en önemli çalışmamız yol problemi ile ilgiliydi. 384 bin metrekare yolumuzun iki kat satıh kaplama asfaltını attık. Bunun yanı sıra bazı caddelerimizin 21 bin metrekare yolunu kilit parke ile döşeyerek bu yol ağını çamurdan kurtardık. 25 bin metrekare kaldırım çalışması yaparak mahallelerimizin yüzde 85'ini tamamladık. Bu çalışmalarımızdan kalan yüzde 15'lik kısmını da inşallah bu yıl içerisinde tamamlayacağız." dedi.

Yeni yıl itibariyle belediyenin asli görevlerinden olan alt ve üstyapı sorunlarının yanı sıra vatandaşların dinlenerek vakit geçirecekleri park ve çocuk oyun parklarına ağırlık vereceklerini ifade eden Başkan Erbir, "Bizim amacımız vatandaşlara kaliteli hizmet sunabilmektir. Bu kapsamda çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Göreve geldiğimiz 9 yıllık sürede tam 70 kilometre kanalizasyon çalışması yaparak ilçemizin tamamına yakın alt yapı çalışmasını tamamladık. Bu çalışmalarımızın hepsini belediye bütçemizden karşıladık. Altyapısı tamamlanan bölgelerimizin asfaltını atarak halkımızın hizmetine sunduk. Makine parkımızı aldığımız 9 yeni araçla güçlendirdik. Dünyada borçlanmadan iş yapan belediye yoktur diye düşünüyorum. Biz meclis kararı alarak iller bankasından kredi aldık. Bu kaynakla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. En uzun vadeli kredimiz 5 yıl ve ödeme de herhangi bir sıkıntımız yok. Ayrıca ilçemizde bazı kamu kurumları için arsa tahsisi yaptık inşallah bu yıl içerisinde yapım çalışmaları başlayacak. Sarıkaya ilçemizi örnek, yaşanılır bir şehir yapmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz." diye konuştu.

Kaynak: CHA

06 Ocak 2013 Pazar 15:59

Yozgat, Sarıkaya, Ali Osman Erbir, Yerel