Başkan Erbir'den 'Fakir' Vurgusu

Yozgat'ın Sarıkaya Belediye Başkanı Ali Osman Erbir, zenginlerin sofrasında fakirlerin hakkı olduğunu söyledi.

Yozgat'ın Sarıkaya Belediye Başkanı Ali Osman Erbir, Ramazan ayının birlik beraberlik ve paylaşma duygusunun en yoğun olarak yaşandığı bir ay olduğunu belirterek, zenginlerin sofrasında fakirlerin hakkı olduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Ali Osman Erbir, yaptığı açıklamada ilçede iftar çadırı projesini 10 yıldır uyguladıklarını belirtti. Başkan Erbir, "Allah'ın emirleri içerisinde yer alan İslam'ın beş şartından birisi olan oruç sağlığı, sıhhati yerinde olanlara farz olan bir ibadet. Bu mübarek ayda elbette garip gureba yardıma muhtaç insanlar gözetilmelidir .Hali vakti yerinde olanlar sofrasındaki lokmada, fakirin hakkının olduğunu unutmamalıdır. Oruç ibadeti sosyal adaletin de sağlanmasında önemli faktördür." dedi.

10 yıldır uygulanan iftar çadırı projesinde vatandaşlara iftar yemeği verildiğini, yaşlı ve hasta insanların da evlerine götürüldüğünü ifade eden Başkan Erbir, "İftar çadırımızda vatandaşlarımıza yemek verilirken fakir ve mağdur vatandaşların da evlerine kadar servis yapılmaktadır. Sosyal projelerimiz içerisinde yer alan fakirin fukaranın mübarek Ramazan ayında unutulmaması, bir lokma aşın sofralarına ulaşması bizlerin vicdanında yer alan bir sorumluluktur. Bu projemizde belediye olarak bizler sadece organize yapıyoruz. Hayırsever halkımızın destekleriyle fakir fukaraya yemek vererek sosyal adaletin sağlanmasında aracılık yapıyoruz. Halkımızın destekleriyle yardımlarımız ilgili yerlere ulaştırılırken yetişilmediği yerde de belediye olarak biz katkı sağlıyoruz. Allah tüm kardeşlerimizin hayırlarını kabul etsin." diye konuştu.

Ramazan ayı gelenekleri arasında yer alan şerbet ikramının teravih namazı çıkışında halka yapıldığını hatırlatan Erbir, her gün bir camide namaz çıkışı görevli personel tarafından şerbet ikram edildiğini söyledi.

Ramazan ayı içerisinde teravih namazının ardından Hacı Hasan Bor Parkı'nda sosyal etkinlikler düzenleyeceklerini ifade eden Başkan Erbir, bu ayı en iyi şekilde değerlendireceklerini sözlerin ekledi.

Kaynak: CHA

10 Temmuz 2013 Çarşamba 19:28

Sarıkaya, Yozgat, Ali Osman Erbir, Yerel