Başkan Musa Yılmaz: Yolların Yapımında Maden İşletmelerinden de Destek Görüyoruz

Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, kentin, bozulan yolların yapımında maden işletmelerinden de destek gördüğünü ifade etti.

Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, kentin, bozulan yolların yapımında maden işletmelerinden de destek gördüğünü ifade etti.
Kütahya İl Genel Meclisi'nin Eylül ayı toplantıları yoğun bir gündemle başladı.
18 kilometrelik Afyonkarahisar-İzmir yoluna bağlantılı olan Değirmenözü-Kızılcaören-Sevdiğin yolunda sıcak asfalt çalışmalarının başladığını belirten Başkan Musa Yılmaz, "Söz konusu yol için Eti Maden Genel Müdürlüğü'nden 5 milyon TL'lik ödenek aktarıldı. Ödeneğin aktarılmasında AK Parti Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı'nın özel bir gayreti oldu. Bundan dolayı meclis adına Nazlı'ya şükranlarımı sunuyorum. Daha önce de Eti Maden Genel Müdürlüğü'nün desteği ile Karbasan Hisarcık arasındaki 10 kolimetrelik sıcak asfalt atmıştık. BU arada, Özel İdari imkanlarıyla Değirmenözü-Belkavak ve Büyük Saka arası 33 kilometre sıcak asfalt atıldı. Balıköy-Tavşanlı karayolunda 14 kilometrelik sıcak asfalt çalışması da geçen hafta başladı.Bu durumda Değirmenözü işletmelerinde 2 güzergahta yaptığımız yüksek standartlı yol ile maden taşımacılığı daha da kolaylaştı. Kaynakları aktaran Eti Maden Genel Müdürlüğü'ne Kütahya ve meclis adına teşekkür ederim" diye konuştu.
Yılmaz, Kütahya'da yılda 400 bin ton madenin taşımasının yapıldığını sözlerine ekledi. (EFE) - KÜTAHYA

Kaynak: İHA

02 Eylül 2016 Cuma 11:53

Maden Genel Müdürlüğü, Değirmenözü, Kütahya, Musa Yılmaz, Yerel