Başkan Tutal ve Kaymakam Erdoğan Öğrencilerin Karne Heyecanına Ortak Oldu

Konya’nın Seydişehir İlçe Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan ilçe protokol üyeleri ile birlikte 2017-2018 eğitim-öğretim yılının ilk dönem sonunda ilk, ortaokul ve lise öğrencilerine karne dağıttı.

Konya'nın Seydişehir İlçe Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan ilçe protokol üyeleri ile birlikte 2017-2018 eğitim-öğretim yılının ilk dönem sonunda ilk, ortaokul ve lise öğrencilerine karne dağıttı.

Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan ve Belediye Başkanı Mehmet Tutal ile protokol üyeleri öğrencilerine karnelerini ve başarı belgelerini dağıtarak öğrencilerin heyecanını ortak oldu.

Öğrencilere seslenen İlçe Kaymakamı Aydın Erdoğan, "Yoğun bir ders programı geçirdiniz. Bol bol dinlenin eğlenin, haberleri dinleyin, belgesel izleyin. Bilgisayar ve telefonlardan uzak bir tatil programı yapın. Sizlere iyi tatiller diliyorum" dedi.

Başkan Tutal ise, "Başka bilim adamlarına ihtiyacımız olmadan bu memleketin ihtiyaçlarını, sıkıntılarını karşılayabilecek genç bilim adamları olmalısınız. Yoksa bizim bu gezegende dostumuz yok. Omuzlarımızdaki yük ağır. Okuyacağız, gayret edeceğiz, çalışacağız. Gelecekte bu memlekete hep beraber hizmet edeceğiz. Gençler ilk emri oku diyen bir kitabımız var. Sadece okumak değil ayrıca anlamak ve bunları eyleme geçirmemiz de gerekiyor. Ben sizin gözlerinizde bu ışığı ve inancı görüyorum. Hepinize iyi tatiller diliyorum" ifadelerini kullandı.

2017-2018 eğitim-öğretim yılı yarı yıl karne programına Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Jandarma Komutanı Burak Çelik, İlçe Emniyet Müdür Vekili Kasım Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer ve İlçe Müftüsü Kemal Demirel katıldı. - Konya

Kaynak: İHA

19 Ocak 2018 Cuma 16:55

Aydın Erdoğan, Mehmet Tutal, Seydişehir, Konya, Politika, Güncel