Başkentte Kültür Sanat

Anadolu Ateşi'nin kuruluşunun 15. yılı için düzenlediği özel gösteri, 20 Şubat'ta ATO Kongre Merkezi'nde sanatseverlerle buluşacak.

Anadolu Ateşi'nin kuruluşunun 15. yılı için düzenlediği özel gösteri, 20 Şubat'ta ATO Kongre Merkezi'nde sanatseverlerle buluşacak.AA muhabirinin derlediği bilgiye göre, Selami Şahin 19 Şubat'ta, Duman 20 Şubat'ta, Zuhal Olcay ise 19 Şubat'ta Hayal Kahvesi'nde sahne alacak.Emin Güven Yaşlıçam yönetiminde, Gökçen Gi·ri·ci·'nin fagotta, Sibel Ayhan'ın flütte yer aldığı Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), bugün sahne alacak. Konserde Heitor Villa-Lobos'un "Ciranda das sete notas A.325", Andre Jolivet'in "Chant de Linos" isimli eserleri ile Wolfgang Amadeus Mozart'ın "36.Senfoni Kv.425 Do Majör (Linz)"ü sunulacak.CSO 19 Şubat'ta ise yine Emin Güven Yaşlıçam yönetiminde konser verecek. Trompette Vincent Campos'un sahne alacağı konserde, Johann Nepomuk Hummel'in "Trompet Konçertosu mi Bemol Majör" ve Wolfgang Amadeus Mozart'ın "36.Senfoni KV.425 Do Majör (Linz)" eserleri seslendirilecek.Anadolu Ateşi, kuruluşunun 15. yılı için Ankara'da özel bir gösteri düzenliyor. Ünlü dans grubu, 20 Şubat'ta ATO Kongre Merkezi'nde sanatseverlerle buluşacak.TiyatroPervin Ünalp'ın yazıp yönettiği "Kuaförde Bir Gün" isimli oyun bugün, yarın ve 20 Şubat'ta, Uğur Saatçi'nin yazdığı, Barış Erdenk'in yönettiği "Yeşilçam" oyunu ise 23, 24 Şubat'ta Altındağ Tiyatrosu'nda izlenebilecek.

Jordi· Galceran'ın yazdığı, Beliz Coşar'ın çevirdiği, Sinan Pekinton'un yönettiği "Grönholm Metodu" bugün, 19, 20 ve 21 Şubat'ta, Şinasi Sahnesinde, Haldun Taner'in yazdığı, Ali Düşenkalkar'ın yönettiği "Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım" 23 ve 24 Şubat'ta, Şirin Aktemur'un yazıp Umut Toprak'ın yönettiği "Neşe' Dert' Aşk" bugün, 19 ve 20 Şubat'ta Küçük Tiyatro'da sahnelenecek.Gülşen Karadıoğlu'nun yazdığı Vacide Öksüzcü'nün yönettiği "Nehir" bugün, yarın ve 20 Şubat'ta Oda Tiyatrosunda, Patrick Süskind'in yazdığı, Hale Kuntay'ın çevirdiği, Metin Belgin'in yönettiği "Kontrabas" 23 ve 24 Şubat'ta Tatbikat Sahnesinde, Peter Turrini'nin yazdığı, Sibel Arslan Yeşilay'ın çevirdiği, Murat Çidamlı'nın yönettiği "Nihayet Bitti" yarın ve 20 Şubat'ta, Federico Garcia Lorca'nın yazdığı, Turan Oflazoğlu'nun çevirdiği, Ayşe Emel Mesci'nin rejisörlüğünü yaptığı "Bernarda Alba'nın Evi" 24 Şubat'ta İrfan Şahinbaş Sahnesi'nde; Hüseyin Alp Tahmaz'ın yazdığı, Volkan Özgömeç'in yönettiği "İyiyim" bugün ve 20 Şubat'ta Ziraat Sahnesi'nde sanatseverlerle buluşacak.Özcan Özer'in yazdığı, Hakan Çimenser'in yönettiği "Son Tango" bugün, yarın, 20 ve 21 Şubat'ta Akün Sahnesi'nde, Anton Çehov'un yazdığı, Ataol Behramoğlu'nun çevirdiği, Erhan Gökgücü'nün yönettiği "Vanya Dayı" yarın ve 21 Şubat'ta, Yaşar Kemal'in yazdığı, Gürol Tonbul'un yönettiği "Teneke" 23 Şubat'ta Büyük Tiyatro'da, D. Durvi·n'in yazdığı, Esen Çamurdan'ın çevirdiği, Yunus Emre Bozdoğan'ın yönettiği "Çamaşırhane" Cüneyt Gökçer Sahnesi'nde izlenebilecek.OperaKlara'nın yılbaşı armağanı olarak aldığı "Fındıkkıran" oyuncağıyla ilgili rüyalarını konu alan, koreografisini Anna Jadwiga Akabalı'nın yaptığı "Fındıkkıran" müzikli dans, 20 Şubat'ta Opera Sahnesi'nde izlenebilecek.Ankara Devlet Opera ve Balesi 25 Ekim'de dünya prömiyerini yaptığı "Kalp Korusu"nu, 21 Şubat'ta Leyla Gencer Sahnesi'nde çocukların beğenisine sunacak.

Modern Dans gösterisi "Yanlışların Suçu" sezonun son temsili ile 18 Şubat'ta, "Güneşin Sesi Mozart" müzikli anlatımı 20 Şubat'ta, "Saraydan Kız Kaçırma" operası 22 Şubat'ta Opera Sahnesi'nde sanatseverlerin beğenisine sunulacak.Azeri Opereti "Anne Ben Evleniyorum" ise 23 Şubat'ta Leyla Gencer Sahnesi'nde sanatseverlerle buluşacak.

Kaynak: AA

18 Şubat 2016 Perşembe 09:51

Heitor Villa Lobos, Selami Şahin, Zuhal Olcay, Kültür Sanat, Son Dakika

Son Dakika