Batman'i Canlandıran Ünlü Oyuncu Adam West Yaşamını Yitirdi

Süper kahraman 'Batman'i canlandıran ünlü Hollywood yıldızı Adam West, bir süredir mücadele verdiği kan kanserine yenik düşerek yaşamını yitirdi.

1960'lı yıllarda tüm dünyayı etkisi altına alan "Batman" filminde süper kahraman "Batman"i canlandıran ünlü Hollywood yıldızı Adam West, 88 yaşında hayata veda etti.

Los Angeles'taki evinde vefat eden ünlü oyuncunun bir süredir kan kanseriyle mücadele ettiği öğrenildi.

"HUZUR İÇİNDE GÖZLERİNİ YUMDU"

Ailesinin yaptığı açıklamaya göre 1928 doğumlu Adam West, eşinin, çocuklarının ve torunlarının yanı başında huzur içinde gözlerini yumdu. Adam West'in ailesi yaptığı duyuruda "Babamız kendisini her zaman parlak şövalye olarak görürdü ve hayranlarının hayatlarına olumlu bir etki bırakmayı amaçlardı. Her zaman kahramanımızdı ve öyle olmaya devam edecek" ifadelerini kullandı.

Adam West, 63 yıllık meslek hayatında Batman karakterine hayat vermesinin yanı sıra, kült animasyon dizileri Family Guy ve Simpsons'da da sesiyle yer aldı.

Adam West KİMDİR?

Adam West, 11 Eylül 1928 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti Washington'da dünyaya geldi. Eğitim hayatını Walla Walla High School, Lakeside School ve Whitman College'da tamamladı.

Eğitiminin ardından oyunculuk kariyerine başlayan Adam West, birçok televizyon dizisi ve sinema filminde rol alarak unutulmaz aktörler arasında yer aldı. Özellikle Batman filmiyle adını tüm dünyaya duyuran Adam West, 10 Haziran 2017 günü 88 yaşında hayatını kaybetti.

10 Haziran 2017 Cumartesi 19:11

Hollywood, Adam West, Batman, Magazin
YORUMLAR