Baykal, İzmir'de Genel Başkan Gibi Karşılandı

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, İzmir Milletvekili Canan Arıtman'ın Oğlunun Düğününe Katılıp Nikah Şahitliği Yapmak İçin İzmir'e Geldi.

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, İzmir Milletvekili Canan Arıtman'ın oğlunun düğününe katılıp nikah şahitliği yapmak için İzmir'e geldi. Baykal'ı, Adnan Menderes Havalimanı'nda coşkulu bir kalabalık karşıladı. Partililerin taşıdığı pankartlarda, yeniden CHP'nin başına geçmesi için çağrılar vardı. "Keser döner sap döner, bir gün hesap döner", "Sensiz olmuyor", "Güneş balçıkla sıvanmaz", "Deniz komplolarla yıkılmaz", "Bu kalp seni unutur mu?", "Sen yine haklı çıktın", "İzmir denizsiz, Türkiye sensiz olmaz" yazıları dikkat çekti. Karşılamaya Milletvekili Arıtman ve eşi Yetkin Arıtman'ın yanısıra eski il başkanları Kemal Karataş ve Ekrem Bulgun, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır ve Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan da katıldı.

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Deniz Baykal, CHP'de yaşananları bir iç savaş olarak gördüğünü belirterek, "Aile sorunlarını, aile meclisinde çözeriz." dedi. Partide bir genel başkan problemi olmadığını vurgulayan Baykal, sıkıntının MYK'de olduğunu, CHP'yi Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçime götüreceğini, problemlerin çözümlenmesi için herkesin üzerine düşeni yapacağını söyledi. Baykal, "Tüzük meselesi, hukuk içinde yetkili kurallarında çözümlenir. Hepimiz üzerimize düşeni yaparız. Kimsenin kimseyi tasfiye etmeye hakkı yoktur, olmamalıdır." şeklinde konuştu.

Kaynak: CHA

05 Kasım 2010 Cuma 11:58