Bayramiç'te Tekvando Sınavı

Bayramiç'te tekvando eğitimi alan sporcular, 3 ayda bir yapılan kuşak sınavına katıldı.

Bayramiç'te tekvando eğitimi alan sporcular, 3 ayda bir yapılan kuşak sınavına katıldı.
Anafartalar Spor Kulübü Çanakkale İl Temsilciliği bünyesinde ve Özer Özener ile Ömer Can Tosun'un antrenörlüğünde açılan kursa katılan 51 tekvandocu, Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleşen kuşak sınavında ter döktü.
Tekvando İl Temsilcisi ve Sınav Komisyonu Başkanı Hasan Altunışık, milli hakem Kemal Aktaş ve antrenör Özer Özener'den oluşan hakem heyeti, tekvandocuları bilgi ve becerileriyle değerlendirdi.
Sınavı başarıyla geçen sporcuların evrakları federasyona bildirilecek ve 15 gün içinde başarı belgeleriyle kuşakları kendilerine takdim edilecek.
Hasan Altunışık, gazetecilere yaptığı açıklamada, federasyonun kendilerine verdiği yetkiyle düzenlenen kuşak sınavını tamamladıklarını söyledi.
Sporcular için kuşağın çok önemli olduğunu belirten Altunışık, şöyle konuştu:
"Türkiye şampiyonasına katılmak içim en az kırmızı-siyah kuşağa sahip olmak gerekiyor. Bu konuma ulaşmak için de kuşakları tek tek atlamak lazım. Bu zorlu süreçte sporcularımızın çabası takdire değer. Kendilerini tebrik ediyorum. Bayramiç, tekvado alanında oldukça başarılı bir ilçe. İlçeden 7 sporcu seçmeleri geçerek şampiyonalara katılma hakkını kazandı. Bu potansiyeli görmek bizleri gerçekten çok mutlu ediyor. İlerleyen yıllarda büyük başarılar elde edileceğine inanıyorum."

Kaynak: AA

17 Şubat 2018 Cumartesi 15:26

Mustafa Kemal Atatürk, Ömer Can, Çanakkale, Bayramiç, Spor
YORUMLAR