Bbdso, 20. Sanat Sezonu'nun İlk Konserini Verdi

BURSA Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), '20. Sanat Sezonu'nu, Devlet Sanatçısı piyanist Gülsin Onay'ın konuk olduğu konserle açtı.

BURSA Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), '20. Sanat Sezonu'nu, Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin Onay'ın konuk olduğu konserle açtı.
Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), 2018- 2019 sezonun açılış konserini Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde verdi. 19. Yüzyıl'ın önemli bestecileri Gioacchino Rossini, Edvard Grieg, Giuseppe Verdi ve Pyotr Ilyiç Çaykovski'nin eserlerinin çalındığı konseri, orkestranın daimi şefi Dağhan Doğu yönetti. İtalyan besteci Gioacchino Rossini'nin yirminci operası olan ve ilk kez Milano'daki La Scala'da sahnelenen 'Hırsız Saksağan Uvertürü' ile başlayan konserde, Aida Operasından 'Zafer Marşı' ve P. İlyiç Çaykovski'den '1812 uvertürü' gibi eserler Bursalı müzikseverler için seslendirildi. 
Gecede, Devlet Sanatçısı piyanist Gülsin Onay, BBDSO eşliğinde ünlü bestecilerin eserlerini seslendirdi. Piyanist Gülsin Onay'ın performansı sanatseverlerce uzun süre ayakta alkışlandı.
- Bursa

Kaynak: DHA

05 Ekim 2018 Cuma 13:42

gioacchino rossini, gülsin onay, piyanist, bursa, Kültür Sanat