BBP Denizli İl Başkanlığı'na Halil İbrahim Yılmaz Seçildi

BBP Denizli il kongresinde, Halil İbrahim Yılmaz seçildi.

BBP Denizli il kongresinde, Halil İbrahim Yılmaz seçildi. Denizli Esnaf Sanatkarlar Odası toplantı salonunda yapılan kongreye BBP Kurucular Kurulu Üyesi Mustafa Semerci, MKYK Üyesi Mehmet Efe, Alperen Ocakları Genel Başkanı Ahmet Tarık Sarı ve çok sayıda partili katıldı.
Seçime tek aday olarak giren Yılmaz, yaptığı konuşmada zulüm görene yardım etmek için mazlum olmaya gerek olmadığını söyledi. Yılmaz, “Zulüm görene yardım etmek için zulmün karşısında olmak şarttır. Yeter ve geçer şart zalime değil, zulme karşı durmaktır. Zulme karşı duruş, kendinden gelebilecek ihtimalden dahi Allah’a sığınmaktır. İşte bu yüzden zulüm görene yardım için mazlum olmaya gerek yoktur. Erdemli insan, zulüm gördüğüne inandığı biriyle karşılaştığı zaman onun dinini, dilini, rengini, soyunu, adını sormaz, gözetmez. Erdemli insan, böyle bir kimseye yardım ettiği için yardım ettiği kişinin bulunduğu zümreden, cemiyetten, dernekten, sülaleden, dinden veya mezhep ya da meşrepten sayılamaz.” dedi.
BBP Denizli İl Teşkilatı'nın yeni yönetimi şu isimlerden oluştu: Süleyman Oruç, Namık Selçuk, Ömer aktay, Alper Tekin, Faruk Demirdöğer, İbrahim Çakıroğlu, Halil Tire, Alper Yasin Türk, İsmail Ertük, Şahan Akkan, Erkan Mercanoğlu, Naile Karateke, Fatma Karaca, Mehmet Akif As, Hakan Çimenci, Nihayet Dokuz, Nevraz Çelik, Özgür Çavuş, Ayfer Efe ve Osman Yeniçulha.

Kaynak: CİHAN
24 Aralık 2014 Çarşamba 14:14

Son Dakika