BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: Erdoğan Bana AK Parti'ye Katılmam İçin Teklifte Bulundu

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine AK Parti'ye katılması için teklifte bulunduğunu söyledi.

Habertürk TV'de Kübra Par'ın sorularını yanıtlayan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine AK Parti'ye katılması için teklifte bulunduğunu açıkladı.

'SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ BANA DA TEKLİFTE BULUNDU'

Süleyman Soylu Numan Kurtulmuş, Yalçın Topçu'nun siyasi parti genel başkanlığından Bakan koltuğuna oturmasını değerlendiren Destici "Öncelikli olarak devletimizin varlığını, milletimizin bütünlüğünü esas alıyoruz. Burada da biz hiçbir beklenti, pazarlık işine girmeden, kimseyle görüşme yapmadan 'evet' dedik. Numan Bey'in ve Süleyman Bey'in tercihlerine saygılıyım. Ama o süreçlerde Sayın Cumhurbaşkanımız bana da teklifte bulundu. Parti olaraka ya da şahıs olarak katılmamız yönünde. Bizim BBP olarak bir emaneti yüklendiğimi, bir davamız olduğunu buna inanmış milyonlarca taban olduğunu ve biz Büyük Birlik Partisi olarak yolumuza devam etmek istediğimizi kendilerine ifade ettim." diye konuştu.

TEKLİFİN NE ZAMAN GELDİĞİNİ AÇIKLADI

Destici, teklifin ne zaman yapıldığına ilişkin soruya ise "Süleyman Bey ve Numan Bey'e yapıldığı dönemlerde aynı teklif bana da yapılmıştı." dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: Erdoğan Bana AK Parti'ye Katılmam İçin Teklifte Bulundu
18 Ocak 2018 Perşembe 20:47

Büyük Birlik Partisi, Recep Tayyip Erdoğan, Mustafa Destici, Ak Parti, Politika, Güncel