Etkinlik.io

Beatles - Elvis Go Baroque

"Sihirli Flüt" ünvanlı uluslararası sanatçımız Şefika Kutluer adına düzenlenen festivalin 7.si bu sene 2-20 Aralık 2016 tarihleri arasında Ankara ve İstanbul'da gerçekleşiyor.

"Sihirli Flüt" ünvanlı uluslararası sanatçımız Şefika Kutluer adına düzenlenen festivalin 7.si bu sene 2-20 Aralık 2016 tarihleri arasında Ankara ve İstanbul'da gerçekleşiyor.

19 Aralık Pazartesi akşamı festival Ankara'da Nazım Hikmet Sanat Merkezi'nde sıra dışı bir konserle devam ediyor. Şefika Kutluer ve Peter Breiner yönetimindeki Bilkent Yaylılar Orkestrası John Lennon'un "Imagine'i ile başlıyorlar konserlerine. Şefika Kutluer; Pop dünyasının klasikleşmiş eserleri, "Beatles" ve "Elvis Presley"in unutulmaz parçalarının Barok tarzda klasik müziğe Peter Breiner tarafından uyarlanmış halini Peter Breiner yönetimindeki Bilkent Yaylılar Orkestrası eşliğinde seslendiriyor. 

New York'da yaşayan Peter Breiner besteci, aranjör, piyanist ve şef olarak yaptığı çalışmalarla dünya çapında tanınan ve 200'ün üzerinde CD kaydı olan bir sanatçı. Sanatçının bu akşam örneklerini dinleyeceğiniz "Beatles Go Baroque" ve Elvis Goes Baroque" adlı CD'leri uzun yılardır satış rekorları kırmaktadır.  Konser, Şefika Kutluer'in İngiliz Kraliyet Filarmoni orkestrası eşliğinde kaydettiği "World of Lullabies" (Ninniler Dünyası) albümünden, John Lennon'ın derin anlamlı parçası "Imagine" ile başlayacak. Imagine'ın sözleri günümüz dünyasında gerçekleşmesini hayal ettiğimiz barış, birlik ve sevgi mesajları içermekte.Breiner'ın  "Beatles Concerto Grosso No.2" adlı eserinde; Beatles'ın "A Hard Day's Night", "Girl",  "And I Love Her", Paperback Writer" ve "Help" isimli parçalarını dinlerken Vivaldi'nin 4 Mevsim keman konçertolarını işiteceksiniz.

Breiner'ın "Beatles Concerto Grosso No.3" adlı eserinde ise Bach'ın 2 No'lu Flüt Süiti'nin çağrışımı ile Beatles'ın "The Long and Winding Road", "Eight Days a Week", "She is Leaving Home", "We can Work It Out", "Hey Jude" ve "Yellow Submarine" isimli "hit" eserleri "Barok" tarzda sunuluyor.

Breiner'ın, Elvis Presley'in ünlü eserleri üzerine yazdığı, "Flute Concerto Grosso No.2"de ve Concerto Grosso No.3'te Şefika Kutluer ve Peter Breiner yönetimindeki Bilkent Yaylılar Orkestrası bu kez Presley'in dünyasında bir yolculuğa çıkıyorlar. Elvis Presley'in unutulmaz eserleri; Jailhouse-Rock, Blue Moon, Let It Be Me, Put the Blame On Me, Mean Woman Blues, You Are the Devil in Disguise, You Don't Have to Say You Love Me, Stuck on You, Love Me Tender ve Wooden Heart Peter Breiner'ın aranjeleri ile barok tarzda tekrar hayat buluyor.

Program

"Beatles & Elvis Go Baroque"

Şefika Kutluer,Flüt

Bilkent Yaylı Çalgılar Orkestrası Düzenlemeler, Şef & Klavsen: Peter Breiner

Beatles "John Lennon"……….. Imagine ( Arranged by Peter Breiner)

Peter Breiner ….. "Beatles Go Baroque" Beatles Flute Concerto Grosso No: 3

"The Long and Winding Road"

"Eight Days a Week"

"She is Leaving Home"

"We can Work It Out"

"Hey Jude"

"Yellow Submarine"

Peter Breiner … Beatles Go Baroque"  Beatles Flute Concerto Grosso No: 2

"A Hard Days Night"

"Girl"

"And I Love Her"

"Paperback Writer"

"Help"

ARA

Peter Breiner…. "Elvis Goes Baroque"  Flute Concerto Grosso no: 2

"Jailhouse Rock"

"Blue Moon"

" Let it be me"

"Put the Blame on me"

"Mean Woman Blues"

Peter Breiner…. "Elvis Goes Baroque"  Flute Concerto Grosso no: 3

"You are the Devil in Disguise"

"You don't have to Say You Love Me"

"Stuck on You"

" Love Me Tender"

" Wooden Heart"

Kaynak: Etkinlik.io
19 Aralık 2016 Pazartesi 10:04
YORUMLAR

Son Dakika