Bekçilik sınav sonuçları açıklandı mı? Bekçilik Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte merak edilen tüm detaylar

Bekçilik sınav sonuçlarını bekleyen adaylar için heyecan sürüyor. 1. ve 2. dönem bekçilik sınavlarının sonuçlarının açıklanmasına çok az bir zaman kaldı. Peki bekçilik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte merak edilen tüm detaylar.

Bekçilik sınav sonuçlarını bekleyen adaylar için heyecanlı bekleyiş sürüyor. 1. ve 2. dönem bekçilik sınavlarının sonuçlarının açıklanmasına çok az bir zaman kaldı. Peki, sonuçlar ne zaman açıklanacak? Fiziki yeterlilik sınavı ne zaman?

BEKÇİLİK SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Sınav sonuçları 07 Ağustos 2019 tarihinde açıklanacak olup, sınav sonuçlarına yapılacak itirazlar 09 Ağustos 2019 tarihi saat 17.00'a kadar aynı usullerle yapılacaktır. Adaylar bekçilik sınav sonuçlarını, https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet siteleri üzerinden görebilecekler.

FİZİKİ YETERLİLİK SINAVI NE ZAMAN?

Yazılı sınavda başarılı olan adaylar, fiziki yeterlilik sınavına alınırlar. Fiziki yeterlilik sınav komisyonu aday değerlendirme ve seçmesini, adayın mevcut durumunu bizzat görerek aşağıda öngörülen esaslara göre yapar.

-Fiziki yeterlilik sınavı; adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere uygulamalı olarak yapılır.

-Fiziki yeterlilik sınavında adayın süresinin takibi, sınav yerinde bulunanlar tarafından görülebilecek nitelikteki sayaçlarla yapılır.

-Fiziki yeterlilik sınavı yüz tam puan üzerinden değerlendirilir. Sınav sonucunda altmış puanın altında alan adaylar başarısız sayılır. Komisyon tarafından başarısız adaylar hakkında "Çarşı ve Mahalle Bekçisi Adayı Olamaz" kararı verilir ve başarısız adaylar sözlü sınavına geçemezler.

Fiziki yeterlilik sınav tarihleri, yerleri, sınav parkuru ve puan cetveli ile adayları ilgilendiren hususlar, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından hazırlanan talimatla belirlenerek Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet adresinden (www.pa.edu.tr) duyurulacaktır.

Bekçilik sınav sonuçları açıklandı mı? Bekçilik Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte merak edilen tüm detaylar - Son Dakika
07 Ağustos 2019 Çarşamba 00:41

MEB, Eğitim