Belediye, koronavirüs nedeniyle vatandaşların evde kalmaları için banklara şerit çekti

Koronavirüs sebebiyle vatandaşların evde kalmasını sağlamak için Eskişehir Odunpazarı Belediyesi ilginç bir yöntem uyguladı. İnsanların parklarda vakit geçirmesini engellemeye çalışan belediye görevlileri, kaldırılamayan banklara oturulmaması amacıyla şeritler çekti.

Türkiye'de koronavirüs vakalarının görülmesinin ardından, 65 yaş ve üstü vatandaşların sokağa çıkması yasaklandı. Yaş sınırının altında kalan kişilere ise 'Evde Kalın' çağrısı yapıldı. Uyarıları dikkate almayanlara karşı Eskişehir Odunpazarı Belediyesi ise ilginç bir önlem aldı. Vatandaşların parklarda bir araya gelip vakit geçirmesini engellemek amacıyla, kaldırılamayan banklara şerit çekildi.

SÖKÜLEMEYEN BANKLAR, ŞERİTLE KAPATILDI

Küresel koronavirüs salgını nedeniyle dünya genelinde alınan tedbirler üst düzeye çıkarılırken, Odunpazarı Belediyesi de çeşitli önlemler almaya devam ediyor. Birkaç gün öncesine kadar Odunpazarı ilçesindeki bank ve oturma alanlarını kaldıran belediye ekipleri, şimdi de sökülemeyen oturma noktalarına el attı. Yetkililerin "evde kal" uyarısına kulak asmayan bazı vatandaşların koronavirüs taşıyıcısı olmasını engellemek amacıyla belediye ekipleri, sökülemeyen banklara şerit çekti.

ESKİŞEHİR'DE PARKLAR BOŞ KALDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı son bilgiye göre Türkiye'de koronavirüs tespit edilen vaka sayısı bin 529'a yükselirken, hayatını kaybedenlerin sayısı 37 oldu. Koca'nın "hayat eve sığar" çağrısının Eskişehirli vatandaşlar üzerinde etkili olduğu gözlendi. Kentteki parklar ve mesire alanları boş kaldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaşlıları uyardı: Bana kulak verin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaşlıları uyardı: Bana kulak verinSağlık Bakanı Koca: Hastaların ölümlerinin tek sebebi yaşları değildi, başka hastalıkları da vardı Sağlık Bakanı Koca: Hastaların ölümlerinin tek sebebi yaşları değildi, başka hastalıkları da vardıSon Dakika: Türkiye'de koronavirüsten ölenlerin sayısı 37'ye, vaka sayısı 1529'a yükseldi Son Dakika: Türkiye'de koronavirüsten ölenlerin sayısı 37'ye, vaka sayısı 1529'a yükseldiSalgındaki can kaybını Twitter'dan duyuran Bakan Koca, bu kez gençlere seslendi: Bir uyarımız var Salgındaki can kaybını Twitter'dan duyuran Bakan Koca, bu kez gençlere seslendi: Bir uyarımız var
Kaynak: İHA
24 Mart 2020 Salı 12:56

Son Dakika