Belediyenin ortağı olduğu şirketin malzemelerini çalışanlar çaldı

Denizli'nin Sarayköy ilçesinde belediyenin ortak olduğu şirketin bahçesinde hırsızlık meydana geldi. Şirkette bulunan kullanılmayan malzemeler, çalışan işçiler tarafından çalındı. Hırsızlık olayı ile ilgili 6 kişi gözaltına alınırken 2'si adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Denizli'nin Sarayköy ilçesinde kilitli taş üretim tesislerinde meydana gelen olayda, Sarayköy Belediyesi ile ortağı olduğu şirkete ait kilitli taş üretim tesislerinde 5 Ağustos 2020 Çarşamba günü kullanılmayan malzemeler tesis bahçesinden çalındı. Olay ile ilgili şirket yetkilileri Sarayköy İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne suç duyurusunda bulundu. Hırsızlık olayı üzerine Sarayköy İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri tarafından başlatılan incelemelerin ardından tahkikat başlatıldı. Olay ile ilgili olarak şirkette çalıştığı belirlenen 6 personelin ifadeleri alınmak üzere gözaltına alınarak karakola götürüldü. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 6 kişiden 2'si adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

ŞÜPHELİLERİN İŞLERİNE SON VERİLDİ

Olay ile ilgili ilişkisi olduğu tespit edilen personellerin işlerine son verildiği ve haklarında gerekli adli ve idari işlemlerin devam ettiği bildirildi.

BELEDİYE BAŞKANI'NDAN AÇIKLAMA GELDİ

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, kilitli taş üretim tesislerinde meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Açıklamasında Başkan Özbaş, "Belediyemizin ortağı olduğu şirkete ait Kilitli Taş Üretim Tesisleri'nde kullanılmayan bazı malzemelerin tesis bahçesinden çalındığının tespit edilmesi üzerine, suçluların bulunması amacıyla 5 Ağustos 2020 Çarşamba günü şirket yetkililerimiz tarafından Sarayköy İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne suç duyurusunda bulunulmuştur. İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından başlatılan tahkikatın sonucunda, olaya karıştığı belirlenen personellerin ifadeleri alınarak savcılığa sevk edilmişlerdir. Olayla ilişiği tespit edilen tüm personellerin iş aktleri feshedilmiş olup, haklarında gerekli tüm adli ve idari işlemler devam etmektedir. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da hemşehrilerimizin bizlere emaneti olan belediyemizin ve Sarayköyümüzün hakkını ve hukukunu namusumuz gibi korumaya devam edeceğiz" dedi.

Belediyenin ortağı olduğu şirketin malzemelerini çalışanlar çaldı - Son Dakika
Kaynak: İHA
08 Ağustos 2020 Cumartesi 21:05
YORUMLAR (3)
  • Yiğit : Bu çalanlar da yetkili birisi varsa Onu oraya atayan kimse onu da alacaksın. Bu olayin asil sorumlusu işi ehline veemeyen kisidir.
    Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • emekçi : HIRSIZLIK VE ARSIZLIK,İRSİDİR YANİ BABADAN ANADAN GELİR HATTA BARBAR SOYUNDAN GELİR,KURTULAMAZSIN TEK ÇARESİ YOK ETMEKTİR.
    Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • kemal çelebi : bu tür hırsızlıklar tüm ilçelerde yaşanıyordur ama az ama çok.. bu bir toplumsal sorundur.. lutfen evlatlarımızı dürüst bireyler ve ahlaklı insanlar olarak yetiştirelim..
    Cevap Yaz 18 1 Yayından Kaldır

Son Dakika