Belen'de El Sanatları Sergisi

Hatay’ın Belen ilçesinde Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında finanse edilen ve Belen Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülen “Belen Kadın Toplum Merkezi” projesi çerçevesinde el sanatları sergisi açıldı.

Hatay'ın Belen ilçesinde Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında finanse edilen ve Belen Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülen "Belen Kadın Toplum Merkezi" projesi çerçevesinde el sanatları sergisi açıldı.
Kanuni Sultan Süleyman Kervansarayı'nda düzenlenen sergide konuşan Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, tarihi mekanda yapılan bu tür etkinliklerin kendisini duygulandırdığını, bu mekanın daha aktif kullanılması amacıyla kütüphane olarak hizmet vermesi için önümüzdeki günlerde çalışmalara başlayacaklarını söyledi.
Proje Koordinatörü Yeliz Sevim da 60 kursiyer tarafından yapılan eserler arasında dekoratif ahşap süsleme, filografi, ahşap yakma ve dekoratif tablo yapımı yer aldığını kaydetti.
Açılışa Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Hatay Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, SODES Yetkilisi Mehmet Koca, Cemil Şekerci ve Ali Onur Pehlivan, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşların amirleri katıldı. - HATAY

Kaynak: İHA

25 Mayıs 2016 Çarşamba 12:56

Hatay, Belen, Yerel