'Benimle Oynar Mısın ?' Projesi

PAÜ Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği 2. sınıf öğrencileri, 'Benimle Oynar Mısın ?' projesi kapsamında, Kocapınar Köyü İlköğretim Okulu'nda bir dizi etkinlik gerçekleştirdi

Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği 2. sınıf öğrencileri, hazırladıkları "Benimle Oynar Mısın ?" projesi kapsamında, Serinhisar ilçesine bağlı Kocapınar Köyü İlköğretim Okulu'nda bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.

"Topluma Hizmet" dersi için hazırladıkları, İl Özel İdaresi ve Serinhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden de destek aldıkları proje kapsamında Kocapınar Köyü İlköğretim Okulu'na giden PAÜ öğrenci grubu, ilköğretim okulu öğrencilerine yönelik kitap okuma, süngerden hayvan figürleri hazırlama, kağıt kaplama, yüz boyama, müzik aletleri, ip ve patates baskısı yapma gibi aktiviteler gerçekleştirdi. Günün sonunda da hazırlanan el işlerinin yer aldığı bir stant açıldı.

"Benimle Oynar Mısın ?" projesi sorumlusu Tuğba Öztürk, çalışmanın hem kendileri hem de köydeki öğrenciler için çok yararlı geçtiğini belirterek,

"Projenin hayata geçirilmesinde resmi kurumlardan da destek aldık. Kocapınar'da birçok aktiviteye yer verdik. Ana sınıfı öğrencileri, stantlarda bizlerin de rehberliği doğrultusunda diledikleri gibi vakit geçirdi. Stantlardaki etkinliklerden sonra çocuklarla birlikte müzik eşliğinde oyunlar oynayarak, çeşitli yarışmalar yaptık. Ayrıca veliler için de 30 dakikalık bir aile bilgilendirme seminerine projemizde yer verdik" dedi.

Proje uygulamasıyla çocukların yeni deneyimler kazanmasının yanı sıra Kocapınar'da yaşayan ailelerin okul öncesi eğitimi hakkında bilgilenmelerini sağladıklarını ifade eden Öztürk, böylece projemizin temel amacı olan okul öncesi eğitimin önemini vurguladıklarını kaydetti.

- DENİZLİ

Kaynak: AA

03 Mayıs 2011 Salı 16:45

Eğitim, Yerel