Minibüsteki Cinayetten 'Berdel Teklifi' Çıktı! Kabul Etmeyince Öldürülmüş

Gaziantep'te 5 ay önce minibüsünde öldürülen vatandaşın, kızını kaçırdığı kişinin ve yakınlarının 'berdel yapalım' teklifini kabul etmediği için öldürüldüğü ortaya çıktı.

Gaziantep'te geçen 5 Haziran'da minibüsünde tabanca ve tüfekle öldürülen 49 yaşındaki Ali Çelik cinayetiyle ilgili hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. İddianamede, Ali Çelik'in, kızlarını kaçırdığı Ali Coşkun'un 'berdel' teklifine olumsuz yanıt verdiği için öldürüldüğü ifadeleri yer aldı.

MİNİBÜSTE OTURURKEN ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, geçen 5 Haziran'da Hafız Tevfik Caddesi'nde park ettiği minibüste otururken tabanca ve tüfekle öldürülen Ali Çelik'in ölümüyle ilgili tutuklu sanıklar Ali Coşkun ile oğulları Celalettin ve Mehmet, kardeşi Seyfettin Coşkun ve yeğeni 17 yaşındaki M.C. hakkında 'iştirak halinde tasarlayarak ve töre saikiyle adam öldürme' suçundan hazırlanan iddianame, 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

BERDEL TEKLİF ETTİLER

İddianamede, sanıklardan Ali Coşkun'un kızı Meryem'in, öldürülen Ali Çelik'in oğlu Mehmet'e kaçtığına yer verildi. Öldürülen Ali Çelik'in de kızını Ali Coşkun'un oğluna verip berdel yapılması teklifinin de yer aldığı iddianamede, Çelik'in bu isteğe olumsuz yanıt vermesi üzerine töre bahanesiyle öldürme planları yapıldığı ifade edildi.

AYRI AYRI CEZALANDIRILMALARI İSTENDİ

Sanıkların Ali Çelik'i öldürmek için iki hafta boyunca takip edip plan yaptıkları da yer alan iddianamede, sanıkların 'iştirak halinde tasarlayarak ve töre saikiyle adam öldürme' suçundan ayrı ayrı cezalandırılmaları istendi.

Kaynak: DHA

25 Ekim 2017 Çarşamba 11:48

Cumhuriyet Başsavcılığı, Ali Coşkun, 5 Haziran, Gaziantep, 3. Sayfa
YORUMLAR