Beşiktaş'ta Sakatlıkların Sebebi 'Antrenman Tekniği'

Siyah-beyazlılarda sakatlıklar kervanına Ersan, Cenk ve Atiba’nın eklenmesiyle yönetim ayaklandı, yapılan araştırmada sorunun birinci maddesinin antrenman tekniği olduğu görüldü.

Sakatlıklarla son üç senede adeta etle tırnak olan Beşiktaş’ta, yönetim bu gidişe dur demek için düğmeye bastı, ilk olarak hastalığın teşhisini koydu.

Sakatlar kervanına son olarak Ersan, Cenk Tosun ve Atiba’nın da eklenmesi nedeniyle bir an önce buna çareler arayan siyah-beyazlı yönetim, sorunun temeline inmeye karar verdi. Veli, Necip, Cenk Tosun, Ersan, Atiba, Demba Ba, Sosa, Tolga ve Oğuzhan’ın sakatlıklarla boğuşması nedeniyle duruma el koyan Beşiktaş Yönetimi, sorunun birinci maddesini antrenman teknikleri olarak belirledi. Teknik Direktör Slaven Bilic ile görüşecek olan Beşiktaş Yönetimi, bu sorunu çözmek için dünyaca ünlü ve antrenman tekniği üzerinde uzmanlaşmış birini teknik heyetin içine dahil etmeye çalışacak.


Maç sabahı bile idman!

Daha önce bu konuda Bilic ile görüşen fakat antrenman tekniklerinde hiç bir değişiklik yaptıramayan yönetimin özellikle maç günlerinde bile futbolcuların sabah antrenmana çıkmasından şikayetçi olduğu öğrenildi. Çeşitli teknik adamlarla görüşen ve karşılaşmadan bir gün önceki idmanlarda bile düşük tempolu olması gerektiği yolunda bilgiler alan siyah-beyazlı yönetim, tesisteki sahaların zeminini temize çıkardı.

Daha önce daha kötü koşullarda bile bu kadar sakatlık yaşanmadığını kendi aralarında tartışan yöneticiler, antrenmanlara çare bulabilmek için Avrupa maçı sonrasında Bilic ile bir araya gelecek.


UZMAN GÖRÜŞÜ Stefano Moreno (Beşiktaş eski Kondisyoneri)


Öncelikle adale sakatlıklarının nedenlerine bakalım. Yüzde 60 antrenman tekniği, yüzde

20 dinlenme, yüzde 20 ise beslenmedir. Beslenme derken kimsenin aklına sigara böreği falan gelmesin. Artık futbolcular idman sırasında da besleniyor. İdman öncesi ve sonrasında da... Ben Mustafa Denizli döneminde idman sırasında futbolculara çeşitli protenlerin ve vitaminlerin olduğu katı ve sıvı besinler verirdim. Bu konuda uzman diyetisyenimiz de vardı. Bu sakatlıkları kesinlikle zemine bağlamıyorum. Çünkü bizim zamanımızda BJK Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri çok da iyi değildi. Ayrıca gelen futbolculara çeşitli testler yapılmalı. Zayıf bölgeleri bireysel antrenörler eşliğinde kuvvetlendirilmeli.


SAKATLIK RAPORUSkorer

Kaynak: EuroSport.com

17 Eylül 2014 Çarşamba 08:36

Demba Ba, Cenk Tosun, Slaven Bilic, Beşiktaş, Spor
YORUMLAR