Beşiktaş'tan Galatasaray'a Altyapı Çalımı

Galatasaray’da Aysal yönetimi, Alman altyapısında Schalke’den sonra gelen Wattenscheid ile yaptığı sözleşme ilgisizlik nedeniyle tehlikede.

Galatasaray eski başkanı Ünal Aysal ve yönetimi geçtiğimiz yıl Almanya’da 1909 yılından bu yana faaliyette olan ve alt yapı anlamında Schalke’den sonra adeta bir ‘oyuncu fabrikası’ olarak nitelenen Watten-scheid takımıyla altyapı ve pilot takım için işbirliği anlaşması yapmıştı.

Alman ekibine 5 yıllık proje için 75 bin euro ödenmişti. Büyük umutlar bağlanan projedeki amaç Galatasaray altyapısını desteklemekti.


TOPLANTILARA GİDİLMEDİ

Aysal’ın ayrılmasıyla birlikte yeni gelen Duygun Yarsuvat önderliğindeki yönetim kurulu Ebru Köksal’ı Wattenscheid yönetim kuruluna dâhil etmişti. Köksal’ın ise kulübün hiçbir yönetim kurulu toplantısına katılmadığı gibi genel kuruluna dahi gitmediği öğrenildi. Alman kulübünün yetkileri ise bu duruma adeta isyan etti. İlgisizliğin devamı halinde sözleşmeyi ciddi ciddi fesh etmeyi düşünüyorlar.


İŞTE O ÇARPICI GERÇEK

Tam da bu noktada daha çarpıcı bir gerçek ortaya çıktı. Watten-scheid’in Galatasaray ile sözleşmeyi fesh etmesi durumunda Beşiktaş’ın devreye gireceği öğrenildi. Siyah-Beyazlı yönetiminin bu durumdan haberdar olduğu ve şimdiden nabız yoklamalarına başladıkları bile kaydedildi.


YILDIZLAR HEP ORADAN ÇIKTI

Nord Rhein Westfalen Eyaleti’ndeki Bochum şehrinin bir ilçesi Wattenscheid’de 1909 yılından bu yana faaliyette olan köklü kulüp Yıldıray Baştürk, Ahmet Dursun, Halil Altıntop, Hamit Altıntop, Barış Özbek, Muarrem Uz, Kerim Demirbay ve İshak Doğan gibi birçok Türk futbolcuyu yetiştirdi. Takımı Karl Heinz Feldkamp, Hannes Bongartz, Michael Skibbe, Uwe Neuhaus ve Thorsten Fink gibi dünyaca ünlü teknik adamlar çalıştırdı.

Bugün

Kaynak: EuroSport.com

25 Mart 2015 Çarşamba 09:08

Galatasaray, Ünal Aysal, Beşiktaş, Schalke, Spor
YORUMLAR