Beyoğlu'nda Kadın Cinayetlerini Protesto Yürüyüşü

Beyoğlu'nda toplanan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyesi bir grup kadın, ellerinde 'Kadın cinayetlerine indirim değil ağırlaştırılmış müebbet' yazılı pankart açarak protesto yürüyüş yaptı.

Beyoğlu'nda toplanan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyesi bir grup kadın, ellerinde "Kadın cinayetlerine indirim değil ağırlaştırılmış müebbet" yazılı pankart açarak protesto yürüyüş yaptı. 


Fransız Konsolosluğu önünde saat 19.00'da buluşan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyesi 100 kişilik kadın grubu, İstiklal Caddesi'nde yürüyüşe geçti. Yürüyüşe katılanlar arasında CHP milletvekili Melda Onur ve öldürülen kadınların yakınları da vardı.

Ellerinde, "Kadın cinayetlerine indirim değil ağırlaştırılmış müebbet" yazılı pankart ve öldürülen kadınların resimleri bulunan kadınlar slogan atarak Galatasaray Lisesi önüne geldi. Yapılan konuşmalarda kadınlar, kadın katillerinin mahkemelerde türlü iftiralar atarak indirimden yararlandıklarını belirterek, kadın cinayetleri için indirim yerine ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının getirilmesi gerektiğini bildirdiler. Eylemin ardından grup dağıldı.

- İstanbul

Kaynak: DHA

11 Nisan 2015 Cumartesi 22:47

Melda Onur, İstiklal Caddesi, Beyoğlu, Politika, Güncel