Beyşehir'de İlçe İdare Kurulu Toplantısı

Konya’nın Beyşehir ilçesinde İlçe İdaresi Kurulu toplantısı düzenlendi.

Konya'nın Beyşehir ilçesinde İlçe İdaresi Kurulu toplantısı düzenlendi.

Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda Kaymakam Muzaffer Başıbüyük başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya mahalle muhtarları ile bazı kurumların idarecileri de katıldı. Toplantıda, ilçe merkezi ve dış mahallelerinde yaşayan 400 kayıtlı Suriyeli mültecinin iş kollarında çalışmaları, eğitimlerinin sağlanması ve eğitim çağı dışındakilerin ise Türkçe öğrenmeleri ile ilgili olarak HEM bünyesinde gerekli kursların açılması konuları ele alındı. Toplantıda, Beyşehir halkının mültecilere ayni ve nakdi yardımlarda bulunabilmesi için mahalle muhtarlıklarının da teşvik edici olması, yapılan yardımların mülteci ailelerin ihtiyaç ve çalışma durumları göz önünde bulundurularak dengeli bir şekilde ulaştırılması hususu da masaya yatırıldı.

Toplantıda, Beyşehir Gölü'nde su ürünleri avının yasak olduğu dönemde yasaklara uyulması konusunda göle kıyısı olan mahalle muhtarlıklarından destek de istendi. Bu konuda, muhtarlıkların balıkçılara uyarılarda bulunarak, yasakla mücadele konusunda kolluk kuvvetleri ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personeline her türlü yardımı yapması istendi. Ayrıca, su ürünleri avının serbest olduğu dönemde ise özellikle elektroşok cihazı kullanma gibi yasak yöntemlerle avlanmanın önüne geçilmesi için kolluk kuvvetleri ile ilgili kurumlarla yapılacak istişare ve işbirliğinin önemine dikkat çekildi.

Toplantıda, mahalle muhtarlarından yerleşim merkezlerindeki her türlü asayiş olaylarının önlenmesi için kolluk kuvvetlerine yardımcı olmaları, özellikle hayvan hırsızlığı ve diğer hırsızlık olaylarına karşı da vatandaşların dikkatli olmaları konusunda uyarılmalarının önemine vurgu yapıldı.

Toplantıda ele alınan konularda ilgililer ve kamu görevlilerinin de talimatlandırıldığı belirtildi. - KONYA

Kaynak: İHA

12 Şubat 2016 Cuma 10:32

Muzaffer Başıbüyük, Konya, Beyşehir, Yerel